arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۳۰۰۹۷
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۶ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

حمله نیروهای ترکیه به نیروهای گارد مرزی سوریه در غرب منبج

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : عناصر متجاوز ترکیه در غرب منبج به نیروهای ارتش سوریه حمله کردند.

به گزارش انتخاب، نیروهای ترکیه همچنان به اشغالگری در سوریه ادامه میدهند.

منابع میدانی امروز پنجشنبه خبر دادند که یک گروه از نیروهای ارتش سوریه که در گارد مرزی این کشور هستند مورد حمله عناصر ترکیه قرار گرفتند.

شبکه خبری «المیادین» نیز گزارش داد که توپخانه ترکیه روستاهایی را هدف قرار دادند که نیروهای گارد مرزی سوریه در غرب منبج وارد آن شده بودند.

یک منبع بلندپایه در شورای نظامی منبج وابسته به نیروهای دموکراتیک کُرد چندی پیش اعلام کرد که پس از توافق با روسیه 6 روستا به ارتش سوریه تحویل داده شد.

به گفته این منبع، این روستاها در خط برخورد و تلاقی با نیروهای عملیات موسوم به «سپر فرات» در منبج قرار دارند؛ نیروهایی که تحت فرماندهی ارتش متجاوز ترکیه در خاک سوریه هستند و بخشهایی از مناطق شمالی این کشور را به اشغال خود درآورده اند؛ مسئله ای که دمشق بارها آن را محکوم و از آن تحت عنوان اشغالگری یاد کرده است

منابع میدانی در ادامه خبر دادند که تروریستهای عملیات سپر فرات به همراه نیروهای ترکیه در غرب منبج نیز با نیروهای دموکراتیک کُرد سوریه درگیر شدند.

در جریان این درگیریها چندین نفر از دو طرف کشته و زخمی شدند.

عناصر سپر فرات روز گذشته قصد داشتند به روستای «البوغاز» در غرب منبج حمله کنند که موفق نشدند و 7 عنصر آنان نیز در اطراف این روستا از پای درآمدند.
منبع: فارس
نظرات بینندگان