arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۳۰۲۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۲۳ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

هشدار جدی اینفانتینو به ترامپ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : جانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، هشدار داد که قانون دولت دونالد ترامپ در مورد منع سفر اتباع 6 کشور مسلمان به آمریکا، روی پیشنهاد میزبانی این کشور برای جام جهانی 2026 تاثیر زیادی خواهد داشت.​​​​​​​

به گزارش انتخاب، ترامپ در یکی از اولین اقداماتش بعد از انتخاب به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا، سفر اتباع 7 کشور مسلمان به ایالات متحده را ممنوع کرد که با اعتراضات زیادی همراه شد و با رای یک قاضی، ملغی شد. اما او بار دیگر این حکم را با خارج کردن نام کشور عراق، به جریان انداخت اما اینفانتینو در سخنرانی امروزش در لندن اعلام کرد کشوری که خواهان میزبانی جام جهانی است، باید درهایش را به روی مردم همه کشورها باز بگذارد.

او به خبرنگاران گفت:" وقتی بحث رقابت های فیفا مطرح است، هر تیمی، شامل هواداران و مقامات تیم هایی که به جام جهانی راه پیدا کرده اند، باید بتوانند به کشور میزبان سفر کنند؛ وگرنه جام جهانی ای وجود نخواهد داشت. این واضح است."

ایران که در رنکینگ فیفا در رتبه سی و سوم قرار دارد، در کنار سوریه، لیبی، سومالی، سودان و یمن، کشورهایی هستند که سفر اتباعش به آمریکا با محدودیت روبرو شده است.
منبع: ورزش3
نظرات بینندگان