arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۳۰۵۴۵
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۵ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۵

درخواست عضو کمیسیون امنیت ملی از مردم: به ترکیه نروید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با اشاره به برخورد اخیر مرزبانان ترکیه‌ای با مسافران ایرانی گفت: ایرانی‌ها در صورت امکان به ترکیه سفر نکنند.

محمدجواد جمالی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون‌ امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای توریست‌های ایرانی از سوی مرزبانان و پلیس ترکیه، اظهار داشت: کمیسیون امنیت‌ملی مجلس به عنوان کمیسیون تخصصی قطعا موضوع بدرفتاری با مسافران ایرانی در ترکیه را بررسی می‌کند.

وی با بیان اینکه موضوع برخورد توهین‌آمیز با مسافران ایرانی در ترکیه را در کمیسیون امنیت‌ملی با حضور مسئولان وزارت‌ امورخارجه بررسی می‌کنیم، افزود: توصیه می‌کنم مردم در صورت امکان به ترکیه سفر نکنند.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با اشاره به برخوردهای توهین‌آمیز و ضرب و شتم مسافران ایرانی در مرز بازرگان، تصریح کرد:  برکناری مامور مرزی به علت ضرب و شتم مسافران ایرانی کافی نیست و مامور خاطی باید محاکمه شود.

جمالی با تاکید بر اینکه وزارت امورخارجه باید با جدیت بیشتری با اقدامات اخیر مسئولان ترکیه‌ای برخورد کند، گفت: سیاست‌های ترکیه در سال‌های اخیر از ثبات لازم برخوردار نبوده و چنین سیاست‌هایی سبب بی‌ثباتی در منطقه می‌شود، لذا وزارت امورخارجه باید مقتدرانه اقدام کند.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان