arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۳۱۲۲۱
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۷ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۵
براساس یک نظرسنجی؛

"نتانیاهو احتمالا سقوط می‌کند"

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نتایج دو نظرسنجی که به تازگی منتشر شده نشان دهنده کاهش جدی حمایت اسرائیلی‌ها از نخست وزیر این رژیم است. همچنین درحالی که یکی از این نظرسنجی‌ها احتمال سقوط نتانیاهو را مطرح کرده، نظرسنجی دوم تاکید دارد با وجود کاهش محبوبیت حزب لیکود، نتانیاهو در قدرت باقی خواهد ماند.
 
به گزارش انتخاب، طبق نتایج دو نظرسنجی مذکور حمایت اسرائیلی‌ها از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم به شدت کاهش یافته است.
 
طبق نتایج نظرسنجی که شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی منتشر کرد، اگر امروز انتخابات برگزار شود، حزب "آینده" به ریاست یائیر لاپید بر حزب "لیکود" به ریاست نتانیاهو پیروز خواهد شد و احتمالا حزب آینده (که در حال حاضر ۱۱ کرسی دارد) ۲۶ کرسی و لیکود (که در حال حاضر ۳۰ کرسی را در اختیار دارد) ۲۲ کرسی را به دست خواهند آورد.
 
همچنین در این نظرسنجی پیش‌بینی شده در صورتی که موشه یعالون،‌ وزیر جنگ سابق این رژیم حزبی تشکیل دهد و وارد انتخابات شود، در کسب اکثریت آرا شکست خواهد خورد. اما اگر اکثریت قاطع آراء را به دست آورد، چهار کرسی را از آن خود خواهد کرد.
 
براساس این نظرسنجی ۱۳ کرسی توسط فهرست مشترک عربی پر می‌شود که به معنای حفظ کرسی‌های فعلی است.
 
همچنین حزب "خانه یهود" که در حال حاضر هشت کرسی دارد، براساس نظر سنجی ۱۱ کرسی را کسب می‌کند و ۱۳ کرسی برای دیگر احزاب باقی می‌ماند.
 
طبق نتایج این نظرسنجی مجموع کرسی‌هایی که احزاب غیر حامی نتانیاهو کسب می‌کنند، به ۶۰ کرسی می‌رسد که این به معنای تشکیل ائتلافی برای ممانعت از انتخاب نتانیاهو است.
 
اما طبق نتایج نظرسنجی دوم که از سوی رادیوی رسمی رژیم صهیونیستی انجام شد، پیش‌بینی می‌کند حزب راست‌گرای نتانیاهو همچنان قدرت را در دست داشته باشد.
 
بر اساس این نظرسنجی حزب آینده با ۲۲ کرسی پس از حزب لیکو د با ۲۶ کرسی قرار خواهد گرفت و احزاب راست‌گرا همچنان قادر به تشکیل ائتلافی به رهبری نتانیاهو در انتخابات آتی خواهند بود.
 
اما حزب خانه یهود کرسی‌های خود را به ۱۳ عدد افزایش خواهد داد و حزب کمپ صهیونیست تا ۱۲ کرسی کاهش خواهد داشت. به این ترتیب ائتلاف حاکم فعلی با ۶۷ کرسی در کنست آتی جایگاه خود را حفظ خواهد کرد.
 
در این دو نظرسنجی حدود ۱۲ درصد از رای دهندگان که غالبا از حامیان دو حزب "کمپ صهیونیستی" و "کلنا" بودند، اعلام نکردند که به چه کسی رای خواهند داد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان