arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۳۱۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۱ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۵

معاون ترامپ: هیچ مدرکی دال بر شنود از ترامپ ندارم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون ارشد کاخ سفید اعلام کرد که هیچ سند و مدرکی برای حمایت از ادعای شنود از رئیس جمهور آمریکا ندارد اما تاکید کرد که شاید ترامپ با استفاده از دیگر روش‌ها مورد جاسوسی قرار گرفته باشد.
 
به گزارش انتخاب، دولت واشنگتن برای ارائه سند و مدرک در حمایت از ادعای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر شنود مکالماتش در جریان کمپین انتخاباتی، تحت فشار قرار دارد.
 
کلین کانوی، معاون ارشد کاخ سفید در مصاحبه با شبکه ای.بی.سی گفت: من هیچ سند و مدرکی در این باره در اختیار ندارم و بسیار خوشحالم که کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان در حال تحقیق در این خصوص است. چیزی که می‌توانم بگویم این است که راه‌های بسیاری برای شنود و نظارت وجود دارد. شما می‌توانید از طریق تلفن، تلویزیون و راه‌های دیگر از جمله ماکروفر که می‌تواند به دوربین تبدیل شود، فردی را زیر نظر بگیرید. همه ما می‌دانیم که این یکی از حقایق زندگی مدرن است.
 
این در حالی است که اوباما  و جیمز کلاپر، مدیر آژانس اطلاعات ملی‌اش صدور دستور شنود از ترامپ را رد کرده‌اند. اما کاخ سفید ترامپ همچنان خواستار انجام تحقیقات کنگره‌ای در خصوص این ادعاها است.
 
در همین حال سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا گفت: ما خواستار زمان بیشتر برای بررسی درخواست مقامات حقوقی دولت هستیم تا مشخص کنیم که آیا اسناد و مدارک مربوطی در این زمینه وجود دارد یا خیر.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان