arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۳۳۳۰
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۴ - ۰۹ مرداد ۱۳۹۰

داداشی و دخترک جوراب فروش

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روح‌الله شهرت و محبوبیتش را نه فقط به خاطر مدال‌های طلایی رنگش، که به خاطر کمک‌هایش به نیازمان به دست آورده بود؛ کمک‌هایی که هیچ‌کس آنها را نفهمید و او بدون آن‌که حتی به برادرش که نزدیک‌ترین کسش بود بگوید؛ آنها را انجام داده است.

به گزارش انتخاب به نقل از همشهری سر نخ، علی داداشی در این مورد می‌گوید: «دختر خانمی از یکی از شهرهای شمالی کشور آمده بود و در مراسم روح‌الله شرکت کرد. او خیلی اصرار داشت مرا ببیند، وقتی با هم روبه‌رو شدیم گفت شما مرا می‌شناسید؟ هرچه فکر کردم او را به خاطر نیاوردم .

او به من گفت ۱۰ سال قبل شما یک مغازه مشاوره داشتید. من آن زمان یک دختربچه دستفروش بودم که هر از گاهی به مغازه شما می‌آمدم و شما از من جوراب می‌خریدید، برادرتان یک روز از من جوراب خرید. وقتی جوراب را به او دادم،از من پرسید کلاس چند هستم؟ اما من همان سال به خاطر فقر مالی خانواده ام ترک تحصیل کرده بودم. او وقتی قصه زندگی‌ام را شنید کاری کرد که زندگی مرا تغییر داد. او گفت تو به کارت ادامه بده اما درست را رها نکن.من هزینه تحصیلت را می‌‌دهم.

الان من سال دوم دانشگاه هستم و تا به حال تمام هزینه‌ها و مخارج تحصیلی من را برادرتان داده است. وقتی در روزنامه خبر مرگ او را خواندم احساس کردم دنیا به آخر رسیده است. من حامی‌ام را برای همیشه از دست داده‌‌ام. اگر او نبود شاید زندگی‌ام طور دیگری رقم می‌‌خورد و معلوم نبود چه سرنوشت شومی در انتظار من بود. اما او هدیه‌ای به من داد که هرگز نمی‌توانم آن را فراموش کنم. او به من زندگی داد.

دختر جوراب‌فروش تنها کسی نبود که روح‌الله به او کمک کرده بود او هفته‌ای یک‌بار به کهریزک می‌رفت و ماهانه مبلغی را به بهزیستی و سالمندان کهریزک پرداخت می‌کرد. او حتی جایزه یکی از مسابقاتش را به خانواده‌ای بخشید که وضعیت مالی بدی داشتند و دخترشان دیالیز می‌شد». علی داداشی، برادر مرحوم؛ حالا بلند هق‌هق می‌زند و گریه می‌کند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
کوروش
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
0
4
راست میگه
من روح الله از تنزدیک دیدم و باهاش برخورد داشتم واقعا انسان بود
حیف شد
آنقدر غم سنگین و باور نکردنی هست که آدم نمیتونه چیزی بگه
حیف .....
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
0
3
اگرخواهی به گورم بوسه دادن ، رخم را بوسه زن که اکنون همانیم. چرا مرده پرستیم ؟؟؟؟؟
چرا اینقدر از این خدابیامرز در زمان حیاتش تقدیر و یاد نشد که الان داریم هر روز یک خاطره از این جوانمرد میدیم؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
دوست عزیز این اخلاق بدی نیست که ما از رفتگانمان به نیکی یاد کنیم همین قضیه مسلما موجب آمرزش متوفی میشود در ضمن حتما داداشی دوست نداشته که این موضوع در زمان حیاتش فاش شود
نظرات بینندگان