کد خبر: ۳۳۴۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۲۰ - ۱۰ فروردين ۱۳۹۶

زنگنه خبر داد: افزایش برداشت نفت از لایه نفتی پارس جنوبی به ۳۵ هزار بشکه در روز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر نفت گفت: هم اکنون ۲۰ هزار بشکه نفت در روز از لایه نفتی میدان پارس جنوبی برداشت می‌شود که بر اساس برنامه‌ زمان‌بندی میزان برداشت از این لایه نفتی به ۳۵ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

به گزارش انتخاب به نقل از تسنیم ، بیژن نامدار زنگنه بعدازظهر امروز در نشست با خبرنگاران در منطقه صنعتی و گازی پارس جنوبی با قدردانی از تلاش دست‌‌اندرکاران اجرای فازهای پارس جنوبی اظهار داشت:طرح‌های پارس جنوبی با مشارکت همگانی، مجریان، مدیران، پیمانکاران، کارکنان، شرکت‌ها و متخصصان داخلی اجرا شده که از تلاش همگانی قدردانی می‌شود.

وی با بیان اینکه فازهای پارس جنوبی بر اساس اولویت‌های تعیین شده  وارد مدار تولید شده خاطر نشان کرد:  با وجود اینکه تحریم‌ها آثار منفی  در اجرای طرح‌ها و فازهای پارس جنوبی داشته ولی بر اساس برنامه زمان‌بندی فازهای پارس جنوبی تکمیل شد و به بهره‌برداری رسید.

وزیر نفت با بیان اینکه فاز 19 پارس جنوبی معادل 2 فاز استاندارد  گازی است افزود: با احتسای فاز 19 معادل 2 فاز،  شش فازشامل 17، 18، 19، 20 و 21 پارس جنوبی وارد مدار تولید شده که روزانه 150 میلیون متر مکعب به ظرفیت گازی کشور افزوده است.

زنگنه با بیان اینکه  6 فاز پارس جنوبی یاد شده آماده افتتاح رسمی است گفت:  با بهره برداری از این فازهای پارس جنوبی ظرفیت تولید و صادرات محصولات مختلف  مانند میعانات گازی،گاز مایع و اتان افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه اتان تولیدی فازهای پارس جنوبی خوارک اصلی شرکت‌های پتروشیمی است گفت: این محصول پس از انتقال به واحدهای پتروشیمی به سایر محصولات تبدیل که از این محل نیز ارزش افزوده فراوانی عاید کشور می‌شود.

زنگنه برداشت از لایه نفتی میدان مشترک پارس جنوبی را از دیگر  پروژه‌های این منطقه دانست و تصریح کرد: هم اکنون 20 هزار بشکه نفت در روز از لایه نفتی میدان پارس جنوبی برداشت می‌شود و قرار است در فاز نخست آن میزان برداشت از لایه نفتی به 35 هزار بشکه در روز افزایش یابد.
نظرات بینندگان