arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۳۶۵۴۶
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۸ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۶

در نشست انتخاباتی وزیر کشور با اعضا کمیسیون امنیت ملی چه گذشت؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر کشور در نشست مشترکی با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به ارائه توضیحاتی پیرامون ماموریت‌ها و وظایف وزارت کشور و تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات با شکوه، بی‌طرف و با حضور حداکثری مردم پرداخت.
 
به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ظهر امروز در ادامه برگزاری نشست های مشترک و دوره ای و دستگاه های مربوط به این کمیسیون، میهمان وزیر کشور و معاونانش بود.
 
در ابتدا اعضای کمیسیون همراه با رئیس ستاد انتخابات کشور از ستاد انتخابات و مراحل اجرایی آن از جمله کمیته های مختلف ستاد، سالن ثبت نام نامزدها، سالن خبرنگاران و سایر بخش ها بازدید کردند که در جریان این بازدید توضیحات مفصلی ارائه شد.
 
بعد از بازدید، وزیر کشور در نشستی با اعضای کمیسیون امنیت ملی به توضیحاتی پیرامون ماموریت ها و وظایف وزارت کشور از جمله تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات با شکوه ، بی طرف و با حضور حداکثری مردم پرداخت.
 
وزیر کشور همچنین توضیحات و گزارشی پیرامون مرزها و اقدامات انجام شده در حوزه مرزی به ویژه مرزهای شرقی و جنوب شرقی، مباحث مربوط به حوزه امنیت کشور، انتخابات، فضای مجازی و نقش آن در انتخابات،‌ حوزه های شهرداری ها و دهیاری‌ها، خدمات ارائه شده در روستاها،‌ نحوه انتصابات استاندارها، فرماندارها و بخشدارها، فعالیت احزاب و خانه احزاب به اعضای کمیسیون امنیت ملی را ارائه کرد.
 
رحمانی فضلی در این نشست مشترک با اشاره به ارائه لایحه قانون جامع انتخابات و شفاف سازی از سوی وزارت کشور گفت که تمامی تلاش صورت گرفته، تا مدیران در حوزه وزارت کشور از داخل این وزارت خانه انتخاب شوند.
 
وزیر کشور همچنین حمایت و تقویت نیروی انتظامی را نیز ضروری خواند و در مورد تقسیمات کشوری گفت که در حال حاضر مشکلی در این باره وجود ندارد. روند کند است ولی امکان پذیر است، لایحه ای تنظیم شده که ارائه خواهد شد.
 
وی همچنین با تاکید بر اینکه وزارت کشور در حوزه آسیب های اجتماعی با تمام توان فعالیت می‌کنند درباره روند انتخاب هیأت ا جرایی مرکزی گفت که ابتدا 30 نفر باهماهنگی و تائید شورای نگهبان برای هیأت اجرایی انتخاب شدند و در نهایت از بین این 30 نفر، 8 نفر جهت عضویت در هیأت اجرایی برگزار شدند.
 
همچنین در این جلسه اعضای کمیسیون امنیت ملی همچون کواکبیان، صفاری نطنزی، حسن بیگی، دهقانی، جاسمی، ذوالنوری، شوشتری، جمالی، چنارانی، نقوی حسینی‌، برزگر، برومندی، نانواکناری و نجفی به ارائه نظراتشان پیرامون حوزه های مختلف وزارت کشور پرداختند.
نظرات بینندگان