arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۳۷۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۸ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۶

آخرین جزئیات عملیات خروج از فوعه و کفریا/ تداوم کارشکنی تروریستها

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
طبق تازه ترین گزارش ها از عملیات معاوضه اهالی شهرک های شیعه نشین الفوعه و کفریا با شماری از عناصر مسلح، تا کنون ۳۱۵۰ نفر از افراد مسلح از شهرک های مضایا و الزبدانی خارج شده اند.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، خروج اهالی شهرک های محاصره شده الفوعه و کفریا در حومه شمالی ادلب در سوریه که از صبح امروز آغاز شد همچنان ادامه دارد. در مقابل، کار خروج اتوبوس های حامل عناصر مسلح و خانواده های آنها هم از منطقه مضایا به سمت شهر ادلب نیز آغاز شده است.

طبق آخرین گزارشات، تا کنون تعداد ۶۵ اتوبوس از مضایا و زبدانی خارج شده اند که حاوی تعداد ۳۱۵۰ نفر از افراد مسلح هستند که از این تعداد ۴۰۰ نفر از آنها تروریست و مابقی یعنی حدود ۲۷۵۰ نفر، اعضای خانواده آنها عنوان می شوند.

گفتنی است؛ صبح امروز ۷۵ دستگاه اتوبوس حامل نزدیک به ۵ هزار نفر از اهالی شهرک های الفوعه و کفریا، خروج از این دو شهر را از طریق گذرگاه الصواغیه تفتناز آغاز کردند، این در حالی است که تروریست ها به دفعات با تحرکاتی از جمله شلیک خمپاره به سمت این اتوبوس ها، سعی در کارشکنی داشته اند و دی یکی از این موارد یک زن و کودک هم زخمی شده اند.

خروج ۴۵ دستگاه اتوبوس حامل سه هزار نفر دیگر از اهالی این دو شهرک نیز به عصر امروز موکول شد.

این امر در راستای اجرای مرحله بعدی توافق بین دولت و گروههای مسلح صورت گرفت. براساس این توافق، در مقابل خروج شماری از اهالی شهرهای کفریا و الفوعه که در محاصره گروههای مسلح است، شماری از عناصر مسلح مستقر در شهرک های مضایا و الزبدانی با خانواده های خود از این دو شهرک که در محاصره ارتش سوریه است، خارج می شوند.

نظرات بینندگان