arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۳۷۸۴۸
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۰۹ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۶

ادامه جست‌وجوها برای یافتن 15 مفقودی سیل در آذربایجان شرقی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از سیل و آب‌گرفتگی بودن 4 استان کشور در روز گذشته خبر داد و گفت: یک‌هزار و 100 تن از هموطنان 17 شهرستان استان‌های درگیر در سیل و آب‌گرفتگی خدمات امدادی لازم را دریافت کردند.

به گزارش انتخاب به نقل از ایلنا، شاهین فتحی با اعلام گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی از روز گذشته تا  ساعت ٦ صبح امروز، اظهار کرد: ١٧ شهرستان مراغه، چارایماق، هریس، بستان آباد، ورزقان، شبستر، تبریز، عجب‌شیر، آذرشهر، ملکان، سراب، ارومیه، اشنویه، نقده، پیرانشهر، سقز و زنجان در چهار استان آذربایجان شرقی و غربی، کردستان و زنجان از روز گذشته درگیر سیل و آب‌گرفتگی بوده است.

وی با اشاره به امدادرسانی در ٣٢ شهر و روستای استان‌های درگیر سیل و آب‌گرفتگی، گفت: بر این اساس امدادگران هلال‌احمر خدمات لازم را به یک‌هزار و 100 تن از هموطنان ارائه کرده و 77 تن نیز از خدمات اسکان اضطراری بهره بردند.

فتحی گفت: در این زمینه 14 تن از متاثران به مناطق امن و 6 تن به مراکز درمانی منتقل شدند و سیلاب از 48 واحد مسکونی تخلیه شد.

وی با اشاره به مفقودی ١٥ تن از هموطنان متاثر از سیل و آب‌گرفتگی در آذرشهر و عجب شیر، اظهار کرد: 41 تیم عملیاتی شامل ١٨٠ امدادگر و نجاتگر خدمات لازم را به هموطنان ارائه کردند و امدادرسانی‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی  ادامه دارد.
نظرات بینندگان