arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۳۸۰۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۳ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۰
پليس براي دستگيري مرد كلاهبردار از مردم كمك خواست

ترفند عجيب براي سرقت از مشتريان صرافي ها

پليس در تعقيب مرد شيادي است كه با پرسه زدن مقابل صرافي ها، مشتريان آنها را فريب مي داد و در يك چشم به هم زدن پول هايشان را مي دزديد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شرق: پليس در تعقيب مرد شيادي است كه با پرسه زدن مقابل صرافي ها، مشتريان آنها را فريب مي داد و در يك چشم به هم زدن پول هايشان را مي دزديد.

 به گزارش خبرنگار ما، مردي اواسط خرداد به دادسراي ناحيه 14 تهران رفت و مدعي شد در حالي كه قصد داشته مبلغي دلار بخرد فردي با صحنه سازي پول هايش را دزديده و فرار كرده است.

 اين مرد در تشريح اين ماجرا به جمالي، بازپرس شعبه چهاردهم گفت: چون مي خواستم به مسافرت خارج از كشور بروم، صبح ديروز –روز حادثه- به خيابان فردوسي رفتم تا مقداري ارز تهيه كنم. درحالي كه مقابل يكي از صرافي ها ايستاده و مشغول ديدن قيمت ها بودم مردي به من نزديك شد و در اين باره از من سوال كرد.

 او گفت اگر بخواهم مي تواند برايم به پايين ترين قيمت ارز تهيه كند. او مداركم را همراه با مبلغ دو ميليون و 600هزار تومان از من گرفت و وارد صرافي شد و من هم پشت سر او داخل رفتم. او شروع به خوش وبش با مدير صرافي كرد و بعد از چند لحظه يك ماشين حساب كوچك از جيبش بيرون آورد و مشغول حساب كردن شد.

 چند لحظه بعد پشتش را به من كرد و مشغول صحبت با تلفن همراهش شد. مرد جوان در ادامه با اين بهانه كه تلفنش آنتن نمي دهد و صدا قطع مي شود از مغازه خارج شد. تصور مي كردم وقتي تماس تلفني اش تمام شود برمي گردد اما هرچقدر صبر كردم خبري از او نشد.

 چون فكر مي كردم او از دوستان صاحب صرافي است سراغش را از او گرفتم اما مدير صرافي گفت اين مرد را نمي شناسد. مرد مالباخته در شكواييه اش ادعا كرد مدير صرافي با مرد سارق همدست است به همين دليل گروهي از ماموران به صرافي رفتند تا در اين باره تحقيق كنند.

 در اين تحقيقات مشخص شد مرد صراف هيچ نقشي در سرقت ندارد. او در اين خصوص گفت: «من با همه مشتريانم با خوش رويي برخورد مي كنم و اين دليلي براي شناختن همه آنها نيست. من سال ها است صرافي دارم و هيچ وقت اعتبارم را فداي پول نمي كنم.» از آنجا كه اين صرافي به سيستم دوربين مداربسته مجهز بود مرد صراف تصاوير ضبط شده از صحنه سرقت را در اختيار ماموران قرار داد.

 با به دست آمدن تصوير متهم كارآگاهان براي شناسايي وي به تكاپو افتادند. با گذشت چند روز از گزارش اين سرقت، اين بار مرد مسني به دادسرا رفت و با اظهاراتي مشابه گفت مرد جواني پول هاي او را سرقت كرده است. او در اين باره گفت: براي فروش حدود دو هزار دلار آمريكا به ميدان فردوسي رفته بودم كه با مردي كه خود را خريدار دلار معرفي مي كرد آشنا شدم.

 او من را همراه خود جلوي يك صرافي برد و خودش وارد آنجا شد. او طوري با صاحب صرافي صحبت مي كرد كه من فكر كردم آنها با يكديگر دوست هستند. به همين دليل به او اعتماد كردم و وقتي دلارها را از من خواست به راحتي به او دادم. مرد جوان همان لحظه يك ماشين حساب جيبي به دست گرفت و مشغول محاسبه شد.

 سپس شروع به گفت وگو با تلفن همراهش كرد و در ادامه به بهانه اينكه تلفن آنتن نمي دهد از مغازه خارج شد و ديگر برنگشت. وقتي از صاحب صرافي درباره او پرسيدم گفت اين مرد را نمي شناسد و فكر مي كرد همراه من است.» چون صرافي دوم نيز به دوربين هاي مداربسته مجهز بود تصاوير ضبط شده از زمان حضور مرد سارق در آنجا استخراج شد و مورد بازبيني قرار گرفت.

مطابقت اين تصاوير با تصاوير صرافي قبلي نشان داد عامل هر دو سرقت يك نفر است اما هيچ ردي از متهم به دست نيامد. به اين ترتيب با گذشت مدتي از وقوع اين دو سرقت از آنجا كه ماموران نتوانستند متهم را دستگير كنند بازپرس پرونده مجوز انتشار تصوير بدون پوشش وي را صادر كرد.

سرهنگ علي غياثوند رييس پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران از افرادي كه از مشخصات و هويت واقعي متهم تحت تعقيب اطلاعاتي دارند خواست به پايگاه هفتم پليس آگاهي يا شعبه چهاردهم بازپرسي دادسراي ناحيه 12 مراجعه كنند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عامک
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۳
0
0
اصل مطلب چهره سارق بود که شما در خبر عکسی از او ندارید!
نظرات بینندگان