arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۳۸۵۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۲۲ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۶

یکی از طراحان حمله سن پترزبورگ بازداشت شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرویس امنیت فدرال روسیه از بازداشت فردی به نام «عزیموف آبرُر آخرالوویچ» به عنوان یکی از طراحان حمله تروریستی سوم آوریل در متروی سن پترزبورگ خبر داده است.

به گزارش انتخاب به نقل از فارس، سرویس امنیت فدرال روسیه از بازداشت یکی از طراحان حمله تروریستی به متروی شهر سن پترزبورگ این کشور خبر داده است.
 
بعد از ظهر چهاردهم فروردین بود که در ابتدا خبر از انفجار در متروی شهر سن پترزبورگ منتشر شد؛ اما کمی بعد مشخص شد که این یک حمله تروریستی در قلب دومین شهر بزرگ روسیه بود.
 
بعدها رسانه ها گزارش دادند که این حمله انتحاری، حداقل 14 کشته و 50 زخمی برجای گذاشت.
 
حالا خبر رسیده که سرویس امنیت فدرال روسیه، فردی به نام «عزیموف آبرُر آخرالوویچ» که یکی از طراحان حمله تروریستی سوم آوریل در متروی سن پترزبورگ بوده، بازداشت شده است.
 
به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه این نهاد امنیتی آمده است: « سرویس امنیت فدرال روسیه در چارچوب تحقیق جنایی کمیته تحقیقات روسیه درباره اقدام تروریستی سوم آوریل 2017 به متروی شهر سن پترزبورگ، روز 17 آوریل(امروز) یکی از طراحان و سازماندهندگان این جنایت در دست تحقیق را در منطقه مسکو بازداشت کرد».
 
طبق گفته سرویس امنیت فدرال روسیه،‌ فرد بازداشت شده که «عزیموف آبرُر آخرالوویچ» نام دارد، اصالتا اهل آسیای مرکزی و متولد سال 1990 است و او به عامل انتحاری حمله به سن پترزبورگ آموزش داده بود.

نظرات بینندگان