arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۳۸۷۶۰
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۸ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۶

رضایی: احتمال ادامه کار دولت فعلی وجود دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این احتمال که دولت بعد، ادامه دولت فعلی باشد و همین مسیر را بدون تغییر اساسی ادامه دهد، منتفی نیست همچنین احتمال این که انتخابات به دور دوم کشیده شود، زیاد است.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، محسن رضایی در جلسه هم اندیشی با دانشجویان بسیجی فعال در حوزه رسانه که به میزبانی کمیته گفتمان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، گفت:  این احتمال که  دولت بعد، ادامه دولت فعلی باشد و همین مسیر را بدون تغییر اساسی ادامه دهد، منتفی نیست و این احتمال هم قوی است که دولت انقلابی با تحولاتی برای کارآمدی و  نجات اقتصاد روی کار بیاید. همچنین احتمال این که انتخابات به دور دوم کشیده شود، زیاد است اما در هر حال  آنچه برای ما  اهمیت دارد، تشکیل دولت اصلح است ضمن آنکه تفرقه و رقابت غیر موجه میان نامزدهای انتخاباتی را  موجب ناکارآمد شدن دولت آینده می دانیم.
 
وی افزود: با شرایط خاص و مهمی  مواجهیم که نشان می دهد نتیجه انتخابات بر مناسبات داخلی و خارجی تاثیر خواهد داشت و بنابراین مسؤولیت سنگینی به عهده دوستداران انقلاب اسلامی است. به طور مشخص، در جبهه نیروهای انقلاب که فراتر از یک جناح سیاسی است، مسأله وحدت در تشکیل دولت انقلابی  از مقوله اشخاص مهمتر است چرا که اشخاص باید خود را فدای انقلاب کنند و  هواداران، وحدت را بر نامزد مورد علاقه خود، ترجیح دهند. در این حالت هر شخصی از نیروهای انقلاب در انتخابات موفق  شود، وظیفه تشکیل یک دولت انقلابی را به عهده خواهد داشت. انتظار از نیروهای انقلاب نیز  این است که در رقابت‌ها  به تخریب یا حاشیه پردازی رو نیاورند.
 
رضایی با بیان اینکه نباید در انتخابات به دنبال تعیین رئیس دوم برای کشور بود، افزود: ما به دنبال تشکیل دولت انقلابی هستیم نه رونمایی از رئیس دوم کشور چرا که رئیس دولت، رئیس دوم کشور نیست و دولت انقلابی آینده، باید خاکی‌ترین و خادم ترین  دولت بوده و از همه نیروهای انقلاب برای خدمت به مردم استفاده کند.
 
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین  با اشاره به درگیری های منطقه ای گفت: یکی از مشکلات ما این است که آقای روحانی و آقای ترامپ، زبان هم را  نمی‌دانند و  نمی‌توانند تفاهم ادراکی برقرار کنند. آمریکایی ها به دنبال ورود بیشتر در بحران سوریه اند و فعالیتشان در منطقه  هرچند  به دوران بوش نمی‌رسد، اما افزایش یافته است. به طور مسلم مسائل  دفاعی- امنیتی ما  نیز در چهارسال آینده ادامه خواهد یافت، به ویژه که  امریکایی ها به دنبال قطع ارتباط ما با لبنان، سوریه و فلسطین هستند و ان‌شاء‌الله نخواهیم گذاشت که این اتفاق صورت بگیرد.
 
وی همچنین گفت: من واقعا راضی نیستم کسی از من دفاع کند، از انقلاب و جریان انقلاب دفاع کنید. من  خود شرمنده ام که به دوستان شهیدم نپوسته ام. در انتخابات به دلیل اهمیت وحدت از کاندیداتوری کناره گرفتم؛ هر چند که احساس تکلیف می کنم در مقابله با جنگ اقتصادی به میدان بیایم. امروز اقتصاد کشور، بیشتر از ۲۰ سال پیش به حضور امثال من نیاز دارد اما نمی خواهم خودم به خودتکلیف  کرده باشم بنابراین از همه دوستان می خواهم که با انگیزه جدی  برای وحدت قدم بردارند.
 
 
 رضایی در پاسخ به سؤالی در باره امکان اجرای طرح ایالت های اقتصادی اظهار کرد: طرح ایالت های اقتصادی در بندهای دوم و سوم سیاست های اقتصاد مقاومتی با ادبیات رقابت استانی و منطقه ای آمده است.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در مورد فعالیت جبهه نیروهای انقلاب تصریح کرد: جمنا در دوران  نوزادی به سر می برد، اما برای رسیدن به بلوغ، افق  و چشم انداز  روشنی دارد و من به آن امیدوارم، هر چند که آسیب شناسی و اصلاح در هر حرکتی ضرورت  دارد.   
 
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس تاکید کرد: فضای مجازی شبیه به میدان جنگ در سال اول جنگ شده است. سرداران شناخته شده جنگ، در سال اول، در حوزه ها و خطوط خالی از ارتش حضور داشتند. در سال اول، این عزیزان، جزیره ای عمل می کردند، حملات کوچکی داشتند و مهمات اندکی به آنها می رسید؛ حال آن که امروز و در فضای مجازی باید به دنبال تشکیل جبهه نیروهای انقلاب  باشیم.
نظرات بینندگان