arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۳۹۹۶۶
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۷ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۶

وزارت بهداشت: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ریشه در سلامت روان دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : قائم مقام وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مربوط به سلامت روان است، گفت: برنامه‌هایی را در زمینه کاهش استرس و پرخاشگری دانش‌آموزان اجرا کردیم.

به گزارش انتخاب به نقل از تسنیم، هادی ایازی در دومین نشست شورای عالی سند نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان، اظهار کرد: در بحث سلامت اجتماعی موضوع سلامت روان دانش‌آموزان را مدنظر قرار داریم چرا که ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مربوط به سلامت روان است.

وی افزود: اقدام دیگر بحث پیشگیری از اعتیاد دانش‌آموزان شود و تفاهم نامه‌ای را با آموزش و پرورش داشتیم و بسته مهارت‌های فرزندپروری را برای اولیا و مربیان تهیه کردیم.

قائم مقام وزارت بهداشت گفت: در برنامه نوجوان سالم موضوع پیشگیری از اعتیاد را برای گروه سنی 12 تا 17 سال مدنظر داشتیم و برنامه مدیریت کلاس اول در بحث مقوله دوران برای کاهش استرس و پرخاشگری دانش آموزان اجرا شد و سه بسته آموزشی را برای دانش‌آموزان والدین و معلمان داشتیم.

وی بیان کرد: بیش از 17 هزار خانه بهداشت روستایی داریم که باید با مدارس ارتباط داشته باشند و در بُعد سلامت روان و جسمی باید دانش آموزان پرونده الکترونیک داشته باشند و برای 11 میلیون شهروند حاشیه شهرها خانه‌های سلامت را ایجاد کردیم.

معاون وزیر بهداشت افزود: بخش عمده‌ای از بیماری‌های سلامت روان اعتیاد و ایدز به ویژه در خانواده‌های دارای مشکل با شناخت در مدرسه و پیشگیری از خشونت و آسیب‌های طلاق نیز مدنظر است.

ایازی با اشاره به بهداشت فردی و جسمی عنوان کرد: در بحث بوفه مدارس همکاری داشتیم و شاهد حذف مواد آسیب‌زا و اصلاح مواد غذایی بوفه‌ها بودیم و از 85 هزار مدرسه کشور بازدید کردیم و نحوه توزیع شیر در مدارس را اصلاح کریم، البته با هدف جلوگیری از فساد و اصلاح و بهداشت و آبخوری‌های مدارس.

وی گفت: در بحث سوختگی دانش‌آموزان نیز وارد شدیم و کارگاه‌های آموزشی برگزار کردیم. ارتقای سلامت دهان و دندان نیز مدنظر است و 7 میلیون دانش‌آموز تحت پوشش قرار گرفتند و پرونده الکترونیک سلامت دهان و دندان مدنظر است.
نظرات بینندگان