arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۲۸۹
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۲۰ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۰

در دومین نشست جبهه متحد اصولگرایان چه گذشت؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دومین نشست شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان عصر دیروز برگزار شد.

به گزارش انتخاب به نقل از خبر، نخستین جلسه شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان روز پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد که خروجی آن تاکید آیت​الله مهدوی​کنی و آیت​الله یزدی بر وحدت اصولگرایان بود.

اما نکته حائز اهمیت در این دو نشست، غیبت نمایندگان جبهه پایداری در آن​ها بود. این در حالی است که این تشکل نوظهور، لنکرانی و زارعی را به عنوان نمایندگان خود برای عضویت در 8+7 معرفی کرده بود. با این وجود در نشست دیروز نیز حضور نیافت.

این خبری بود که محمدرضا باهنر در نشست مطبوعاتی امروزش اعلام کرد و گفت: رایزنی​هایی کرده​ایم و قرار شد که در جلسات بعدی، آنها هم شرکت داشته باشند.

به گفته وی، در نشست دیروز، اعضای شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان به تحلیل درباره وضع موجود، اوضاع داخلی کشور و خارج و وضع انتخابات آتی، پرداخته شده است. مهم​تر اینکه درباره رقبای اصلی و فرعی انتخابات مجلس نهم نیز بحث​هایی درگرفته و بررسی اینکه حساسیت​های مردم چیست نیز آغاز شده است.

به نوشته فارس، در جلسه دیروز نیز برخی از اعضای شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان، دیدگاه​های خود را درباره تازه ترین مسائل روز، مسائل سیاسی،اجتماعی، اقتصادی به ویژه وضعیت اشتغال و تورم و موضوع وحدت حداکثری در اصولگرایان و همچنین آخرین وضعیت آرایش سیاسی را مطرح کرده و تصمیماتی اتخاذ کردند.

همچنین نمایندگان اضلاع اصولگرایی در این جلسه هرگونه سهم خواهی را نفی کرده و بر وحدت حداکثری اصولگرایان و ارایه لیست واحد در انتخابات تاکید کردند. در این جلسه همچنین از نقش محوری جامعتین (جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز) و به ویژه آیت​الله مهدوی​کنی و آیت​الله محمد یزدی در اتحاد اصولگرایان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

نظرات بینندگان