arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۳۰۰۷
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۰۸ - ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶
خبرگزاری آناتولی:

روحانی در نظرسنجی ها پیشروست؛ او بازهم رئیس جمهور خواهد شد

روحانی در سال 2013 با 51 درصد آرا پیروز رقابت های انتخاباتی شود. او وعده بهبود روابط با غرب و حقوق زنان و بهبود اوضاع حقوق اقلیت ها در ایران را داده بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرویس بین الملل «انتخاب»؛ خبرگزاری آناتولی نوشت: حسن روحانی برای انتخاب مجدد خود برای یک دوره چهارساله دیگر وارد کارزار انتخاباتی شده است. او شانس پیروزی دارد با این حال تردیدها و گمانه زنی هایی نیز بروز کرده. برخی از وعده های انتخاباتی او در سال 2013 هنوز عملیاتی نشده است.

به گزارش «انتخاب»؛ روحانی در سال 2013 با 51 درصد آرا پیروز رقابت های انتخاباتی شود. او وعده بهبود روابط با غرب و حقوق زنان و بهبود اوضاع حقوق اقلیت ها در ایران را داده بود.

سال گذشته دولت ایران گفته بود که 21.8 میلیون کارمند در کشور وجود دارند که به 22.1 میلیون کاهش یافته . این بدان معنی است که 300 هزار نفر در جریان تعدیل نیروی کارمندان بیکار شد اند.

محسن جلال پور یکی از روسای سابق اتاق بازرگانی در وزارت صنعت معدن و تجارت گفته این بدان معنی است که 150 نفر هر ساعت شغلشان رااز دست می دهند.

رشد اقتصادی ایران به 6.6 درصد در سال گذشته رسید و این رشد در اثر لغو تحریم های بین المللی بعد از توافق هسته ای بوده است.

بر اساس گفته های قالیباف دیگر کاندیدای ریاست جمهوری ده درصد مردم ایران هم اکنون بدون غذای کافی زندگی میکنند و 40 درصد آنها زیر خط فقرزندگی میکنند.

میرسلیم دیگر کاندیدای اصواگرای رقابت های انتخاباتی ایران نیز از فقر گسترده در ایران خبر داده و گفته فقر مانع تحصیلات هزاران دانش آموز در سراسر کشور شده است.

انتقادات کاندیداها متوجه سیاست خارجی دولت روحانی است و سیاست خارجی او را در ایجاد این وصعیت اقتصادی مقصر میدانند با این حال مدافعان روحانی بحران کاهش قیمت نفت و فساد باقی مانده از دولت قبل را عامل همه این بدبختی ها می دانند.

علی رغم این مسائل، دولت روحانی او همچنان در نظر سنجی ها پیشروست و به نظر میرسد برای دور دوم نیز انتخاب شود.

نظرات بینندگان