arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۳۶۹۲
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۴ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶

میشل اوباما: چرا دولت ترامپ با "آشغال" خوردن کودکان آمریکایی مشکلی ندارد؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

میشل اوباما، بانوی اول سابق آمریکا سیاست دونالد ترامپ را در مورد طرح تغذیه و ناهار در مدارس این کشور که استانداردهای غذایی سست تری دارد، محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسیا، میشل اوباما، همسر باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا است که در دوران ریاست‌جمهوری وی بر اجرای طرح تغذیه سالم در مدارس این کشور نظارت می‌کرد.

میشل اوباما جمعه شب در نشست سالانه بنیاد "شراکت برای آمریکایی سالمتر" در واشنگتن در واکنش به این که دولت دونالد ترامپ، استانداردهای تغذیه سالم دانش‌آموزان در مدارس را سست‌تر کرده  گفت: چرا کسی باید با بد غذا خوردن بچه‌ها کنار بیاید؟

او در این انتقادهایش تاکید کرد: شما باید بایستید و فکر کنید چرا نمی خواهید بچه های ما در مدرسه غذای خوب بخورند؟ چه چیز اشتباهی در آن هست و چرا اصلا این باید تبدیل به یک مساله حزبی و سیاسی شود؟

این در حالی است که آمار دولت آمریکا نشان می‌دهد از هر ۵ کودک آمریکایی یکی از آنها چاق است.

میشل اوباما در این نشست گفت: باید نگاه کرد و دید چه انگیزه‌هایی در این میان وجود دارند.

همسر رئیس‌جمهوری سابق آمریکا افرود: شما مادران باید در این باره فکر کنید. برای من مهم نیست که شما در کدام ایالت زندگی می کنید. اصلا من را در نظر نگیرید. چه مرا دوست داشته باشید چه نداشته باشید ولی فکر کنید چرا کسی باید با آشغال خوردن بچه‌ها کنار بیاید؟ کسی که چنین کاری می‌کند، به فرزندتان اهمیتی نمی‌دهد.

میشل اوباما در دوران حضور در کاخ سفید در طرحی مشارکت داشت که کودکان و نوجوانان را به تحرک و سالم غذا خوردن تشویق می‌کرد و به طرح "بیایید جنب و جوش داشته باشیم!" مشهور بود.

قانونی که در سال ۲۰۱۰ اوباما آن را امضا کرد، به مدارس به شرط کاهش نمک، کالری و چربی غیر اشباعی در غذاها و افزایش میوه، سبزیجات و غلات کمک مالی می‌داد.

اما وزیر کشاورزی دولت دونالد ترامپ ماه جاری میلادی، طرح کاهش نمک در غذاها را به تعویق انداخت و استانداردها برای استفاده از غلات در طرح تغذیه مدارس را سست‌تر کرد و اجازه توزیع شیر شیرین شده را صادر کرد.

او مدعی شد این تغییرات به مدارس کمک خواهد کرد تا در این موارد انعطاف‌پذیرتر عمل کنند.

نظرات بینندگان