arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۳۷۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۸ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶

ایندیپندنت: ترامپ و محمد بن سلمان خطرناک‌ترین مردان جهان هستند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه ایندیپندنت امروز (شنبه) رئیس جمهوری آمریکا و وزیر دفاع عربستان را خطرناک‌ترین مردان جهان توصیف کرد.
 
به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، این روزنامه انگلیسی در شماره امروز خود گزارشی را از پاتریک کوبرن، نویسنده مطبوعاتی متخصص در امور دفاعی با عنوان "ترامپ و محمد بن سلمان، خطرناک‌ترین مردان جهان هفته آینده با هم دیدار می‌کنند"، منتشر کرد.
 
در این گزارش آمده است که ترامپ به تامین حمایت گسترده از عربستان به ویژه از عملیات نظامی‌اش در یمن دستور داده است اما محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان تلاش می‌کند تا واشنگتن را برای حمایت از عربستان در رویارویی با ایران قانع کند.
 
طبق این گزارش، بسیاری از ناظران بر این باورند که ترامپ که خطرناک‌ترین آدم روی زمین است برای سفر به عربستان در هفته آینده برنامه ریزی می‌کند تا در سفر چند روزه خود با مردی دیدار کند که بلافاصله پس از او در لیست مردانی قرار دارد که بیشترین تاثیر را در بی‌ثباتی داشته‌اند و این مرد محمد بن سلمان ۳۱ ساله است.
 
در این گزارش آمده است که ایالات متحده و عربستان برای تشدید موضع گیری‌ها علیه دولت ایران توافق کرده‌اند و اولین تصمیم در این خصوص حمایت از اقلیت‌ها در ایران برای جدایی از نظام ایران است و گزارش‌های اولیه‌ای درخصوص طرح‌های مشترک جهت حمایت از بلوچ‌ها در جنوب شرق ایران منتشر شده است.
نظرات بینندگان