arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۳۹۲۵
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۴ - ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶

مولوی عبدالحمید:دولت یازدهم دولت قوی و در کارها موفق بوده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی روز یکشنبه با رد هر گونه شایعه و جوسازیهای دشمنان نظام اسلامی مبنی بر شرکت نکردن بلوچها و اهل سنت در انتخابات تصریح کرد: اهل سنت به ویژه مردم بلوچ که در سیستان و بلوچستان سکونت دارند همه یک صدا و منسجم برای شرکت در انتخابات اتفاق نظر دارند.
 
به گزارش انتخاب به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: رهبران و نخبگان اهل سنت همواره عموم مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کرده اند.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان افزود: همه باید در صحنه باشند و خواسته های خود را به صورت منطقی و قانونی مطالبه کنیم هم اینک یک شورای راهبردی از اهل سنت تمام مناطق در تهران تشکیل شده و با همه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و یا نزدیکان و نمایندگان آنان صحبت کردند و از برنامه های نامزدها مطلع شده و مسائل و مشکلات را نیز مطرح کردند.
 
وی گفت: ان شاءلله اهل سنت به صورت گسترده در انتخابات حضور خواهند داشت و خواسته های خود را نیز درخواست می کنند.
مولوی اسماعیل زهی ادامه داد: انتظار است هرکس که رئیس جمهوری ایران می شود اهل سنت را ببیند و حرف آنان را بشنود و همه اقوام و مذاهب ایرانی با نگاه یکسان بنگرد زیرا همه ایرانی و صاحب وطن خود ایران هستند.
 
وی اضافه کرد: ایرانی نباید به بیرون نگاه کند و اگر به حق و حقوقش بی توجهی شده آن را از طریق قانونی و درست و صحیح پیگیری کند زیرا ما اعتقاد داریم حق باید خواسته شود.
وی افزود: ممکن است هر یک از اهل سنت به سمت یک نامزد گرایش پیدا کنند اما نظر شخصی من این است که مردم را به انتخاب فرد اصلح ترغیب و تشویق کنیم ولی در مجموع شورای راهبردی، نخبگان اهل سنت و شیعه به هر حال ممکن است به سمت و سوی یک نامزد بروند.
 
وی ادامه داد: من تاکنون نظر شخصی خود را در حمایت از هیچ کاندیدای ریاست جمهوری اعلام نکرده ام.
وی در عین حال با ابراز رضایت از عملکرد دولت یازدهم گفت: عملکرد دولت صحیح و درست بود گرچه ضعف هم داشته و انتقاد بر آن وارد است اما نقاط قوتش بیشتر است.
امام جمعه اهل سنت زاهدان ادامه داد: در شرایط کنونی کشورهای همسایه نظیر عراق، یمن و غیره هزینه هایی برای کشور ما داشتند ما باید این مسائلی که در بیرون می گذرد در نظر بگیریم، همه مشکلات اقتصادی را نباید به گردن دولت انداخت، شرایط به گونه ای بود که نتوانستیم نفت بفروشیم و این تقصیر دولت نیست.
 
وی گفت: هم اینک پول در کشور کم است و اگر پول ها به ایران بازگردد ما 100 درصد از نظر اقتصادی ارتقا پیدا می کنیم و همه گرسنگان سیر می شوند.
مولوی اسماعیل زهی اظهار داشت: در زمانی که پول نیست نباید همه مشکلات را به گردن دولت انداخت، دولت یازدهم دولت قوی و در کارها موفق بوده است.
 
وی گفت: اگر این دولت انتخاب شود باید رویکرد را عوض و با ساز و کار و برنامه جدید بیاید.
وی با اشاره به اهمیت انتخابات شوراها و تشکیل ائتلاف های مختلف در زاهدان برای معرفی نامزدها گفت: تشکیل ائتلاف ها در شهر زاهدان هزینه ها را در انتخابات پایین می آورد به گونه ای که اکنون افزون بر300 نفر نامزد در صحنه هستند و اگر همه اینها فعالیت کنند هزینه های کلان صرف می شود.
 
وی ادامه داد: ائتلاف معقول در تمام دنیا خوب است، شهر زاهدان نیازمند یک شورای تخصصی است.
مولوی عبدالحمید افزود: از آنجایی که در انتخابات شوراها برخی افراد برای کسب اعتبار و برخی دیگر برای کار وارد می شوند آن شورایی مفید است که تخصصی باشد و زاهدان را متحول کند.
 
وی اضافه کرد: ورود 300 نفر در انتخابات شوراهای شهر زاهدان فرصت خوبی را برای شهروندان فراهم کرده تا افراد توانمند را انتخاب کنند.
وی افزود: ائتلافی که در آن تنوع سلایق و قومیت باشد و مردم زاهدان را در کنار هم قرار دهد موفق تر است زیرا تا اخوت و برادری در استان نباشد توسعه آن مسیر نخواهد بود.
نظرات بینندگان