arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۴۰۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۲ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶

پاسخ معاون وزیر درباره زمان «تعطیلی» مدارس ابتدایی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره زمان تعطیلی مدارس ابتدایی گفت: برنامه آموزشی مدارس به میزان حداقل 800 جلسه در طول سال تحصیلی پیش بینی شده است و ادارات کل آموزش و پرورش استانها ملزم هستند ترتیبی اتخاذ کنند تا متناسب با شرایط و ویژگی های استان از فرصت‌های در اختیار بویژه ایام خرداد ماه جهت تحقق مصوبه فوق استفاده شده و از تعطیلی زودهنگام مدارس خودداری کنند.
 
به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، رضوان حکیم زاده ، درباره زمان تعطیلی مدارس ابتدایی اظهار کرد: به استناد مصوبه 834 سال 89 شورای عالی آموزش و پرورش، برنامه آموزشی مدارس به میزان حداقل 800 جلسه در طول سال تحصیلی پیش بینی شده است.
 
وی افزود: لذا ادارات کل آموزش و پرورش استانها ملزم هستند ترتیبی اتخاذ کنند تا متناسب با شرایط و ویژگی‌های استان از فرصت های در اختیار به ویژه ایام خرداد ماه جهت تحقق مصوبه فوق استفاده شده و از تعطیلی زودهنگام مدارس خودداری کنند.
 
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه حضور معلمان ابتدایی تا چه زمانی الزامی است؟ نیز گفت: به استناد ماده 96 آئین نامه اجرایی مدارس تعطیلات فصلی مدارس فقط تیر و مرداد است و در اوقات رسمی حضور مدیر ، معاونان ، معلمان و سایر کار کنان در مدرسه جزء در مواردی که برابر قانون مجاز شناخته شده، الزامی است.
 
حکیم زاده ادامه داد: با توجه به امور غیر مترقبه و تفاوت شرایط اقلیمی و آ ب و هوایی در استان ها و مناطق مختلف شاهد تعطیلی مدارس در طول سال هستیم و این امر باعث می شود دانش آموزان به میزان زمان پیش بینی شده در مقرارت آموزش و پرورش در مدارس حضور پیدا نکنند . بنابراین مسئولان استانها و مناطق باید در برنامه سال تحصیلی به این مهم توجه کرده و با تدارک برنامه های مناسب در طول سال یا پایان آن نسبت به جبران زمانهای از دست رفته اقدام کنند.
 
 
نظرات بینندگان