arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۴۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۶ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶

صداوسیما: ۸۰ درصد مردم اخبار انتخابات را از ما دنبال می کنند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در نشست دست‌اندرکاران تولید و فنی برنامه های تلویزیونی دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری بر لزوم اصل بی‌طرفی رسانه ملی در جریان انتخابات تاکید شد.
 
به گزارش انتخاب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، در این جلسه دکتر میرباقری - معاون سیما - با تقدیر از ماه‌ها تلاش همکارانش در حوزه تولید برنامه‌های ویژه انتخابات و تبلیغات نامزدها تاکید کرد: نبض انتخابات از رسانه ملی زده شد. این یک اتفاق نیست و تنها با مدیریت شما همکاران خدوم و تلاشگر رسانه میسر است.
 
وی انتخابات را از اصلی‌ترین سرفصل‌های جمهوری اسلامی دانست و گفت: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی امری واقعی است و تجربه کشورمان در برگزاری ده‌ها انتخابات پرشور در شرایط و موقعیت های گوناگون این ادعا را ثابت کرده است.
 
وی افزود: اصولا انتخابات ریاست جمهوری از نظر افکار عمومی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نوع تبلیغات نامزدها یا شرکت چند ده هزار نفره مردم در میتینگ‌های انتخاباتی نشان دهنده این ادعاست. در انتخابات مجلس شورای اسلامی، شورای شهر و روستا و مجلس خبرگان رهبری نمی توان چنین فضایی داشت چرا که تعداد نامزدها زیاد و انتخابات منطقه ای است در حالی که انتخابات ریاست جمهوری حول محور چند نامزد برگزار می شود و افکار عمومی می تواند حول یک فرد تجمیع شده و تمامی احساسات، عواطف، افکار و هیجانات جامعه را درگیر کند.
 
میرباقری اضافه کرد: در چنین شرایطی اگر برنامه‌ریزی‌ها هوشمند و هدفمند باشد کشور به سمت عزت و اعتلا پیش می رود و اگر غیرمسؤولانه عمل شود چهره مردم و کشور در سراسر دنیا مخدوش خواهد شد.    
 
میرباقری با اشاره به تعدد برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی و در شرایط بحرانی همچون جنگ تحمیلی، گفت: مردم ما در دوره‌های مختلف با بالاترین میانگین مشارکت، پای صندوق‌های رأی رفتند و همکارانمان طی سال‌ها توانستند این همبستگی و وحدت کلمه را به تصویر کشند.
 
معاون سیما با تاکید بر نقش رسانه ملی بر اساس نظرسنجی‌ها اضافه کرد: نظرسنجی‌ها از اقبال عمومی نسبت به صداوسیما حکایت دارد و همچنان کارشناسان اعتقاد دارند که ۸۰ درصد مردم اخبار و موضعات مرتبط با انتخابات را از رسانه دنبال می کنند و شبکه‌های مجازی با فاصله‌ای زیاد فعال هستند.
 
وی در ادامه فضای تبلیغاتی در رسانه ملی را فرصتی مناسب برای نامزدها دانست و اضافه کرد: در کشورهای غربی پول حرف اول را در تبلیغات می‌زنند. ولی صداوسیمای جمهوری اسلامی فضایی را برای نامزدها به وجود آورد که نامزدها بدون هرگونه هزینه خاصی بیشترین کار تبلیغات را انجام دهند.
 
میرباقری با تاکید بر فراجناحی بودن رسانه اضافه کرد: صدا و سیما در طول تولید برنامه های ویژه انتخابات و تبلیغات نامزدها برای انتخاب ریاست قوه مجریه، تلاش های زیادی انجام داد، ولی همواره باید به خاطر داشته باشیم که رسانه ملی فراجناحی است و با آغاز به کار دولت دوازدهم وظیفه نقد آن را به عهده خواهد داشت.
 
وی در پایان با قدردانی از تلاش همکارانش گفت: شما رسانه ملی هستید، شما هستید که در طول برگزاری انتخابات تصویر شور و نشاط ملت ایران را به اقصی نقاط جهان مخابره می‌کنید و امنیت بی نظیر مردم ایران را در منطقه‌ای آشوب زده به رخ جهانیان می‌کشانید.
 
در این جلسه با قدردانی از نقش عوامل تولید و فنی در جریان برنامه‌های تبلیغاتی نامزدها و مناظره ها، نکات مربوط به برنامه های روز انتخابات مطرح و آخرین هماهنگی ها انجام شد.
نظرات بینندگان