arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۵۳۷۲
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۲۱ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶

در اولین جلسه هیات دولت بعد از انتخابات ریاست جمهوری چه گذشت؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بیش از 9 هزار میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در هفت استان کشور اختصاص یافت.
 
به گزارش انتخاب به نقل از ایرنا، هیات وزیران با اختصاص مبلغ 9 هزار و 710 میلیارد و 54 میلیون ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از زلزله در مناطق روستایی، تأمین هزینه ناشی از امهال تسهیلات دریافتی صاحبان لنج های خسارت دیده و بازسازی تأسیسات زیربنایی سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه در استان های سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، خوزستان، هرمزگان، کرمان و همدان موافقت کرد.
 
در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام روحانی رییس جمهور برگزار شد، همچنین به منظور توسعه شبکه آزادراهی کشور، افزایش ایمنی، سرعت در جابه جایی بار و مسافر، صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش زمان سفر و آلودگی محیط زیست و افزایش ظرفیت ترافیکی، مجوز انعقاد قرارداد مشارکت برای اجرای طرح های آزادراه کنارگذر شمالی اراک (بخشی از آزادراه سلفچگان- اراک - خرم‌آباد)، آزاد راه بندر شهید رجایی - ایسین - تونل شهید میرزایی و آزادراه شیراز - سپیدان صادر شد.
 
صدورمجوز موافقتنامه برقراری لغو روادید میان ایران و ویتنام
هیات وزیران با صدور مجوز برقراری مقررات لغو روادید برای دارندگان گذرنامه های خاص یا خدمت بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری سوسیالیستی ویتنام به شرط عمل متقابل موافقت کرد.
 
اعلام نظر دولت درباره تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس
هیات وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر درباره تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری این طرح ها اعلام کرد.
نظرات بینندگان