کد خبر: ۳۴۵۹۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۲ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۰

رسالت: برگ برنده اصلاح طلبان در انتخابات مجلس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

روزنامه رسالت در گزارشی درخصوص نحوه حضور اصلاح طلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی نوشت : 

بسیاری از ناظران سیاسی حركت سران جریان اصلاحات را در مقطع فعلی بیانگر عزم جدی آنها برای كسب قدرت می داند. البته شواهد و قرائن متعدد نیز این ادعا را ثابت می كند چراكه هم اكنون در جبهه اصلاحات تلاش های جدی برای بازگرداندن این جریان به درون ساختارهای قانونی نظام صورت داده می شود . حتی در چند مرتبه اصلاح طلبان درصدد دیدار با افراد شاخص جبهه اصولگرایی همچون ایت الله مهدوی كنی بوده اند كه این امر خود بیانگر عزم جدی اصلاحات برای بازگشت به میدان رقابت های سیاسی در كشور است.

در ادامه این گزارش با بیان اینكه « برگ های متعددی در دست جریان اصلاحات وجود دارد كه احتمال موفقیت این جریان را در كسب اكثریت مجلس شورای اسلامی در میانه تصادم و آشوبناكی جریان اصولگرایی تقویت می كند » ، آمده است :

اصلی ترین برگ برنده ای كه امروز در دستان جریان اصلاحات برای پروپاگاندای تخریبی علیه اصولگرایان قرار دارد و به احتمال قوی مهمترین حربه تبلیغاتی جریان اصلاحات در تبلیغات انتخاباتی نیز خواهد بود وضعیت نا به سامان اقتصادی و معیشتی مردم و افزایش محدودیت ها برای اقتصاد ایران پس از تصویب قطعنامه های شورای امنیت و همچنین تحریم های یكجانبه ایالات متحده آمریكا علیه دولت ایران است. در طول مدت تصدی دولت دكتر احمدی نژاد شورای امنیت تا كنون 4 قطعنامه را علیه ایران صادر كرده كه در هر كدام نسبت به قبل فشارهای بیشتری بر اقتصاد ایران وارد آمده است. از سوی دیگر طبق شواهد دولت ایالات متحده تلاش جدی برای اعمال تحریم های یكجانبه علیه ایران انجام داده است .در حقیقت آمریكا حساب ویژه ای بر ابزار تحریم اقتصادی ایران برای ایجاد اعتراضات اجتماعی بازكرده است و از این طریق در تلاش برای به زانو در آوردن دولت ایران است. این تحریم ها در انضمام با فشارهای طبیعی هدفمند سازی یارانه ها امیدهای تازه ای را برای اصلاح طلبان به وجود آورده است.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۰
0
8
برگ برنده اصلاح طلبان؛ با برنامه بودن وکمتر وعده پوچ دادن آنهاست
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۰
0
1
انشاءالله ملت از شر افراطی های قدرت طلبی که دین و دنیای آنها را نابود کرد خلاص شود. آمین
نظرات بینندگان