arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۷۳۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۰۹ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۶

محسن رضایی: چه کسی گفته انقلابیون با تعامل با بیرون مخالفند؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه «گام برداشتن علیه تحریم‌های اقتصادی جهاد است» گفت: هر کس در این جهاد وارد شود، مثل آن است که در آزادسازی خرمشهر دست داشته است. امروز بیرون کردن فقر و بیکاری بدون التماس کردن به آمریکا، کمتر از بیرون کردن صدام نیست.
 
به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، محسن رضایی در حاشیه افتتاح مجمع کارخانجات هامر بردسیر با بیان اینکه «امروز انقلاب اسلامی به نقطه حساس رسیده است» اظهار کرد: انقلاب ما مانند قطاری است که از ایستگاه های امنیت، سیاست داخلی و خارجی، دفاع و ... با وجود موانع زیادی که استعمارگران و کشورهای منطقه ایجاد کرده بودند، به خوبی عبور کرد و امروز در منطقه، اول هستیم.
 
وی با اشاره به انتخابات 29 اردیبهشت ماه، تصریح کرد: اقتدار سیاست داخلی ایران را در روز 29 اردیبهشت ماه مردم به نمایش گذاشتند، به گونه ای که ملت های دیگر به میزان حضور مردم ایران در انتخابات غبطه می خورند.
 
رضایی با بیان این مطلب که «سیاستمداران خارجی مقام معظم رهبری را بزرگترین سیاستمدار جهان می‌دانند» بیان کرد: انقلاب با سرعت خوبی از همه این ایستگاه ها عبور کرده اما در ایستگاه اقتصاد جلوی ما را گرفته اند و همه دنیا نظاره گر این است که آیا ایران می تواند اقتصاد را در بخش های کشاورزی، صنعت، فناوری و  ... بسازد یا اینکه با شکست مواجه خواهیم شد؟
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه «آزمون سرنوشت سازی داریم»، تصریح کرد: هر کلنگی که به زمین زده می شود، جنبه پول و تامین معیشت این دنیا را دارد و هم یک گام علیه تحریم های اقتصادیِ کسانیکه جلوی حرکت این انقلاب گذاشته اند، برداشته ایم و این جهاد است.
 
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری با مشورت های مجمع تشخیص مصلحت نظام سند اقتصاد مقاومتی را تدوین کردند که این سند انقلاب و کشور را از شرایط کنونی و رکود عبور خواهد داد.
 
رضایی به هدف اصلی اقتصاد مقاومتی پرداخت و بیان کرد: حرف اساسی اقتصاد مقاومتی این است که باید درون زا و برون نگر باشیم، باید اقتصاد را از داخل رونق دهیم، اقتصاددانان و سرمایه گذاران خارجی خودشان راغب ورود به ایران خواهند شد.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: چه کسی گفته است که انقلابیون با تعامل با بیرون مخالف هستند؟ این یک دروغ بزرگ است.
 
وی ادامه داد: برای پیشرفت و احیای اقتصاد باید جوانان، دانشگاه ها، کارآفرینان و ...  را وارد کار کنیم. اقتصاد حل بیکاری، درآمد و اشتغال نیست، بلکه یک انقلاب است.
 
رضایی عنوان کرد: برای عبور از موانعی که بر سر راه انقلاب ایجاد شده است، باید از همه ظرفیت ها و امکاناتی که در کشور وجود دارد، استفاده کنیم، شایان ذکر است که ما در کشور همه منابع و ظرفیت ها را داریم که باید در کنار یکدیگر قرار گرفته تا مشکل اقتصاد کشور حل شود.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر توانمندسازی همه بخش های اقتصادی کشور، گفت: باید مساله تولید، اشتغال و اقتصاد به یک اقدام مقدس تبدیل شود؛ امروز باید با کارآفرینی خرد و کلان مثل آزاد سازی خرمشهر برخورد کرد.
 
وی عنوان کرد: اولین پل و بستر ایستادگی است و باید تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم این تحریم ها بهترین فرصت برای بیداری جوانان، نگاه به خود، اهمیت به کارآفرین و سرمایه گذاران و جدا شدن از گدا پروری‌هاست.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه «شک نداشته باشید که ایران دوباره تحریم خواهد شد»، بیان کرد: اما چرا آنها امیدوار به تحریم هستند؟ چون فکر می کنند ما مثل 5 سال قبل هستیم؛ اما نمی دانند که این دفعه ایرانیان یک انقلاب راه می اندازند و تهدیدات را به فرصت تبدیل می کنند، به طوریکه آنها را پای میز مذاکرات خواهند کشید و به ایران التماس خواهند کرد.
 
وی با بیان این مطلب که «برخی از کارخانجات و محصولات ما بهره وری لازم را ندارند» اظهار کرد: باید دانشگاهیان ما حلقه مفقوده تکمیل زنجیره ارزش کارخانجات و محصولات کشاورزی را پیدا و این زنجیره ها را کامل کنند و زمانی که این زنجیره کامل شود چرا اقتصاد ما پیشرفت نکند؟
 
رضایی تصریح کرد: بسیاری از محصولات با کیفیت ما برندسازی نشده است که باید برندسازی شوند.

نظرات بینندگان