arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۷۶۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۰۳ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۰

دختر قذافی پس از 25 سال زنده شد!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حنا قذافی نه تنها نمرده بلكه روزهای نوجوانی را در لندن گذرانده است.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از تایم؛ پس از آنكه هواپیماهای امریكایی در چهاردهمین روز از ماه آوریل سال 1986 طرابلس را بمباران كردند، وزارت اطلاعات لیبی اعلام كرد كه دخترخوانده قذافی كه كمتر از یك سال سن داشته در این حادثه كشته شده است. نام این دختر از سوی مقام های لیبی "حنا" اعلام شد. این خبر را رادیو و تلویزیون لیبی و البته تمامی جراید مكتوب با آب و تاب فراوان پوشش دادند. تا آن زمان هیچ كس حتی نامی هم از حنا نشنیده و همگان گمان می كردند كه عایشه كه در سال 1977 متولد شد تنها دختر سرهنگ باشد.

این داستان دهان به دهان گشت تا چندی پیش كه برخی نزدیكان به خانواده قذافی مساله وجود حنا را زیر سوال بردند و یا تاكید كردند كه اگر حنا یی هم وجود داشته در عملیات نظامی فوق توسط امریكایی ها كشته نشده است. در همان زمان به یك خبرنگار آمریكایی جنازه دختربچه ای زیر یك سال را نشان دادند و تاكید كردند كه وی دخترخوانده قذافی است. اما همواره این سوال وجود داشت كه آیا آن جسد واقعا متعلق به حنا مورد ادعای خانواده قذافی بود و یا تنها بدن دختری مرده بود كه از آن برای به راه انداختن هیاهوی تبلیغاتی استفاده شد.

با این همه ماشین تبلیغاتی دولت در لیبی به جریان و داستان سازی های خود ادامه داد و در بیستمین سالگرد این حمله بود كه دولت لیبی فستیوال آزادی و صلح حنا را به یاد وی به راه انداخت.

در نهایت در فوریه سال 2011 میلادی بود كه دولت سوئیس از روی یك سند محرمانه لیست اعضای خانواده قذافی را برای بلوكه كردن اموال درآورد. نكته تعجب آور ماجرا اینجا بود كه هفتمین نام از این لیست 23 نفره نام حنا قذافی بود. یك مقام رسمی دولت سوئیس این پرسش را مطرح می كند كه اگر حنا قذافی در آن حادثه كشته شده چه دلیلی برای ذكر نام وی در طبقه بندی خانوادگی قذافی وجود دارد؟ در این لیست تاریخ تولد حنا یازدهم نوامبر 1985 اعلام شده است. بر این اساس وی باید زمان حمله ایالات متحده به طرابلس تنها شش ماه می داشته است.

برخی سرنخ های دیگر نیز در این خصوص وجود دارد. در ششمین روز از ژوئن 1999 خبرگزاری چینی شینهوا اعلام كرد كه همسر قذافی و دخترانش عایشه و حنا با رئیس جمهوری افریقا نلسون ماندلا ناهار را صرف كرده اند. در عكسی كه از ین دیدار منتشر شد هم تصویر دختری جوان دوشادوش عایشه و مادرش دیده می شود.

تازه ترین اطلاعات نیز حاكی از این است كه حنا قذافی زنده است و بسیاری از روزهای نوجوانی خود را در لندن گذرانده و به زبان انگلیسی كاملا تسلط دارد. با این همه دولت بریتانیا اعلام كرده كه در حال حاضر دلیلی برای افشای شجره نامه خاندان قذافی در رسانه های عمومی ندارد!

در لیبی این شایعه مطرح است كه حنا تحصیلات خود را در رشته پزشكی به پایان رسانده است و البته در تمامی محافل هم با محافظان شخصی حاضر می شود. مردی كه همسن و سال حنا قذافی است در گفتگویی ادعا می كند كه با حنا در كلاس های پزشكی در دانشكده همكلاس بوده و یك بار كه از یكی از محافظان وی هویت او را پرسیده وی پاسخ داده است كه او حنا قذافی ذخترخوانده سرهنگ است كه گفته شده بود در بمباران های امریكا كشته شده است.

منابع نزدیك به دولت در لیبی هم ادعا می كنند كه حنا زنده است و دارای منصبی مهم در وزارت بهداشت كشورش است. با بالا گرفتن ناآرامی ها در لیبی و از مشروعیت و مقبولیت افتادن دولت قذافی اكنون مشخص شده است كه قذافی از تظاهر به كشته شدن اعضای خانواده خود برای جلب محبت و توجه بین المللی و هموطنان خود هم اندك ابایی ندارد.

اكنون سوالی كه مطرح است این است كه شاید خاندان قذافی به دروغ اخیرا خبر كشته شدن فرزندان معمر در حملات ناتو را مطرح می كنند. در ماه می وزارت اطلاعات لیبی اعلام كرد كه سیف العرب قذافی 29 ساله فرزند سرهنگ به همراه سه نوه وی كشته شده اند. مراسم تشییع جنازه آنها نیز چند روز پس از اعلام این خبر برگزار شد و رژیم قذافی اعلام كرد كه یك پزشك فرانسوی هویت انها را تایید كرده است. با این همه نخست وزیر ایتالیا سیلویو برلوسكونی در برنامه ای در تلویزیون این كشور ، صحت این خبر و كشته شدن فرزندان قذافی را زیر سوال برد. وی تاكید كرد كه بر اساس اطلاعات موثق به دست آمده سیف العرب در زمان این حملات در داخلی لیبی نبوده است.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۲
0
1
عجب مارمولکیست این قذافی!
نظرات بینندگان