arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۷۷۰
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۰۳ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۰

واكنش شهرداری تهران به طرح سوال از شهردار

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در پی اعلام طرح سوال از شهردار تهران، سخنگوی شهرداری تهران با تاكید بر اینكه شهردار تهران آمادگی پاسخگویی به سوالات اعضای شورا را دارد گفت: این رویه در گذشته و حال حاضر شهرداری وجود داشته و مساله جدیدی نیست.

سید محمدهادی ایازی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینكه شورا همواره وظیفه نظارتی خود را در مورد موضوعات مختلف انجام می‌دهد و شهرداری تهران نیز نسبت به اعمال این وظیفه توجه خاص دارد گفت: طرح سوال از شهردار و معاونان وی یك رویه جاری و عادی در گذشته و حال شهرداری تهران و شورای شهر بوده است كه در مورد موضوعات مختلف نظیر تونل توحید شفافیت مالی، طرح تفصیلی و یا شرایط ترافیكی شهر تهران سوال شده است و معاونان مربوطه و حتی شهردار تهران به صورت حضوری در جلسه شورا پاسخگو بوده‌اند.

وی اضافه كرد: در مورد موضوع تراكم نیز بارها از سوی شورای شهر تهران سوال شده و پاسخ‌های لازم به عنوان وظیفه شهرداری تهران به شورای شهر تهران اعلام شده است.

سخنگوی شهرداری تهران با تاكید بر اینكه تعامل شورا و شهرداری تهران سازنده و خوب و در جهت درك متقابل از شرایط یكدیگر است به ایسنا گفت: هر اقدامی كه توسط شهرداری تهران صورت می‌گیرد براساس مصوبات شورا بوده و قاعدتا اگر اقدامی خارج از آن انجام شود خلاف ضوابط و قوانین است و می‌توان آنرا از طریق مراجع قانونی و بخش نظارتی شورا پیگیری كرد.

ایازی با اشاره به برخی اظهارات مطرح شده در رابطه با فروش تراكم از سوی مسوولان سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های كشور تصریح كرد: به نظر می‌رسد برخی اظهارنظرها نظیر فروش تراكم در تهران یا بستن تونل توحید ناشی از عدم شناخت لازم از شرایط محیطی تهران و اقدامات شهرداری و نیز ادبیات فروش تراكم و ساخت و ساز در تهران باشد كه این مساله می‌تواند با طرح سوال، ارائه توضیحات از سوی معاونان شهردار و شخص شهردار تهران برطرف شود.

سخنگوی شهرداری تهران تصریح كرد: شهردار تهران برای پاسخگویی به سوالات اعضای شورا در هر زمان و هر موضوعی آمادگی دارد.
نظرات بینندگان