arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۸۱۲۰
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۰۸ - ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

فرجام پرونده مرگ هولناک زن ایرانی در ترکیه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : سرگردانی سه ساله یک خانواده ایرانی برای دریافت غرامت از صاحب فروشگاهی در ترکیه که بر اثر سهل‌انگاری باعث مرگ زن ایرانی شد، همچنان ادامه دارد.

به گزارش انتخاب به نقل از جام، شامگاه 24 خرداد سال 93 فرانک، بانوی گردشگر ایرانی که برای خرید وارد فروشگاهی در یکی از خیابان‌های استانبول در ترکیه شده بود، هنگام پوشیدن لباس، ناگهان زیر پایش خالی شد و به راه‌ پله‌ای سقوط  کرد.

به‌دنبال این سقوط، تیم امداد و نجات خود را به فروشگاه 313 رسانده و زن مصدوم را به بیمارستان منتقل کردند. فرانک خیلی زود به اتاق عمل انتقال یافت و تحت عمل جراحی قرار گرفت اما تلاش تیم پزشکی بی‌فایده ماند و او تسلیم مرگ شد.

با مرگ این زن، خانواده‌اش از صاحب فروشگاه شکایت کردند. سمانه، دختر-قربانی حادثه-دراین باره گفت: بعد از این واقعه هولناک، مدیر فروشگاه در بیمارستان حاضر نشد و در هیچ یک از مراحل درمان تا زمان مرگ مادرم با ما همدردی نکرد. این مرد در بخش کیفری از سوی دادگاه به علت رعایت نکردن اصول ایمنی و نداشتن بیمه مجرم شناخته شد و دادگاه او را به پنج سال حبس محکوم کرد.

البته متهم بازداشت نشد و به فعالیت خودش ادامه داد که این موضوع برای ما باعث تعجب است. درباره بخش حقوقی اما هنوز جلسه‌ای در دادگاه تشکیل نشده است. آن‌گونه که وکیل اعلام کرده دیه اعلام شده بیش از یک میلیون لیره ترکیه است.

اما از آنجا که فروشگاه بیمه نبوده متهم باید خودش غرامت را پرداخت کند ولی اعلام کرده که حاضر به پرداخت غرامت نیست. حالا هم از مسئولان قضایی ترکیه و وزارت امورخارجه وسفارت ایران درترکیه خواهان پیگیری فوری موضوع هستیم.
نظرات بینندگان