arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۸۵۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۲۱ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۰

اطلاعيه روابط عمومي روزنامه ايران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در پي انتشار ويژه نامه خاتون در شماره امروز روزنامه ايران كه به عفاف و حجاب پرداخته است، دادستاني تهران عليه سرپرست اين روزنامه اعلام جرم كرد. با اين وجود اين روزنامه در اطلاعيه اي كه شبكه ايران آن را منتشر كرد به برخي سايت ها از جمله سايت رجا نيوز انتقاد و آنها را متهم به تحريف مطالب اين ويژه نامه كرده است. متن اين اطلاعيه كه در "شبكه ايران" منتشر شد بدين شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

روزنامه ایران به منظور تبیین نقش حجاب در حفظ عفت و پاکدامنی زن مسلمان ایران و تجلیل از مقام و منزلت وی ، اقدام به انتشار ویژه نامه وزین و ارزشمندی به نام خاتون کرده که روز شنبه به همراه روزنامه ایران به صورت رایگان توزیع شده است. متاسفانه تعدادی از سایت های خبری که بعضا مدعی دفاع از جریان اصولگرایی نیز هستند در اقدامی هدفمند، بخشی از مطالب وزین این ویژه نامه را آشکارا تحریف کرده و از این رهگذر کوشیده اند تا ضمن ناراحت کردن علما و روحانیون عالیمقام ، احساسات مذهبی مردم را تحریک نمایند.

به عنوان نمونه ، سایت خبری رجانیوز که از مدعیان اصلی جریان اصولگرایی است با تحریف آشکار گفت و گوی این ویژه نامه با آقای مهدی کلهر به نقل از وی ادعا کرده است که «چادر مشکی ، اشرافی و متکبرانه است و از مجالس عیاشی شبانه اروپا در آمد» . این در حالی است که آقای کلهر در این گفت وگو به هیچوجه وارد ماهیت چادر نشده و صرفا رنگ مشکی را مورد بحث قرار داده است. وی گفته است: رنگ متکبرانه مشکی را ناصرالدین شاه از مجالس اشرافی عیاشی شبانه در اروپا به ایران آورد. بنابراین کاملا روشن است که وی فقط رنگ مشکی را به جهت وارداتی بودن آن از فرانسه و انگلیس ، یک امر اشرافی و متکبرانه توصیف کرده است نه اصل چادر را که در آن زمان زنان ایرانی از چادرهای نقش دار و کاملا پوشیده استفاده می کردند.

همین سایت خبری در تحریف دیگری از این مصاحبه ، به نقل از آقای کلهر «چادر مشکی را بدترین پوشش در زمینه فلسفه حجاب» نامیده است. این در حالی است که آقای کلهر فلسفه حجاب را پیشگیری از قرار گرفتن زن در مقابل تیرنگاه مردان هیز توصیف کرده و از این منظر چادر مشکی را نه به جهت چادر بودن بلکه از منظر مشکی بودن آن ، موجب برجسته شدن چهره زن و قرار گرفتن آن در مرکز نگاه دیگران توصیف کرده است.

 این سایت خبری در ادامه تحریفات خود مدعی شده است که آقای کلهر قانون حجاب و عفاف را با یاسای چنگیز (فرمانده خونخوار مغول) مقایسه کرده است. این در حالی است که سخنان آقای کلهر چنین بوده است: قانون حجاب ما کامل و جامع نیست اما قانون حجاب هر طوری که هست باید اجرا شود. من در سال 77 در نامه هایی به فرزندم که در روزنامه جمهوری اسلامی منتشر شد نوشتم یاسای چنگیز بهتر از نبودنش است. او با این اشاره خواسته است تاکید کند که اجرای قانون هرچند ضعف هم داشته باشد بهتر از بی قانونی است و این سخن کاملا درستی است و هیچکس از این سخن ، قیاس میان قانون حجاب و عفاف با یاسای چنگیز را برداشت نمی کند مگر افکار انحرافی و غلط گردانندگان برخی سایتهای یک جریان خاص.

این سایت خبری در انتها به سرمقاله ویژه نامه به قلم آقای علی اکبر جوانفکر سرپرست محترم روزنامه اشاره کرده و آورده است : جوانفکر «قراردادن حجاب در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را اشتباه نامیده است».

این تحریف غیراخلاقی در حالی صورت گرفته که در سرمقاله ویژه نامه چنین آمده است: اگر حجاب را در حوزه امر به معروف و نهی از منکر قرار دهیم ، اشتباه بزرگی خواهد بود که آن را به یک حوزه رسمی و خاص مانند نیروی انتظامی محدود کنیم…

روزنامه ایران مراتب تنفر و انزجار خود را از این اقدام انحرافی سایت های خبری وابسته به یک طیف خاص سیاسی ابراز می دارد و بر این نکته تاکید می کند که دستگاههای مسوول با دقت و وسواس لازم بر امور نظارت دارند و سایت های خبری مزبور با جنجال آفرینی و هوچی گری قادر به قلب حقایق و وارونه نشان دادن واقعیت های پیش روی مردم و مسوولان نخواهند بود.

روزنامه ایران با مراجعه به دستگاه قضایی ، از سایت های هتاک و کینه توزی که با انتشار مطالب تحریف آمیز ، سعی در تخریب اعتبار و جایگاه روزنامه وزین ایران کرده اند شکایت خواهد کرد و از همه روزنامه ها کشور انتظار دارد که از انتشار این مطالب تحریف شده اجتناب ورزند ، چه در غیر این صورت باید مسوولیت نشر دروغ های نسبت داده شده را برعهده بگیرند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۱
میثاق
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۳
0
0
کلا آقایان بیکار مغزهای متفکری در فرضیه سازی دارند . مثل همون جریان بازی کانتر استریک که می گفتن این تروریست ها ریش دارن و سربند قرمز یعنی رزمنده ایرانین .
خداییش تا قبلش که اینا بگن ما اصلا به این قضیه توجه نکردیم بعدشم که گفتن فهمیدیم چقد آدم بیکار داریم با فکرای خالی از مشکلات که میشینن فرضیه میسازن .
بابا جمع کنید کازه کوزتونو . با این شعار "جریحه دار شدن افکار عمومی " افکار خودشونو پیش میبرن . آخه چادر مشکی چیکار به جرات افکار عمومی داره . انقد موضوع واسه جراحت افکار عمومی هست که این توش گمه .
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۳
0
0
آقای کلهر!!!! بین این همه مشکلات اجتماعی و فرهنگی که در حوزه تخصص جنابعالی است؟؟؟؟ ناقلا چرا به مقوله حجاب پرداختی؟ ولی انصافا در زمینه گلاب زدن در هر کاری استاد هستی
نظرات بینندگان