arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۸۶۱۳
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۲ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۶

بيانيه بيت آيت‌الله هاشمي به مناسبت حوادث تروريستي تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در پي وقوع عملياتهاي تروريستي در تهران كه به شهادت و آسيب ديدن ده ها تن از شهروندان انجاميد، بيت آیت الله هاشمي رفسنجاني با انتشار بيانيه‌ای، اين حادثه را به ملت ايران و خانواده هاي قربانيان حادثه تسليت گفت.
 
به گزارش انتخاب، در متن اين اطلاعيه آمده است:
١٧ خرداد تهران شاهد حملات تكان دهنده اي بود كه بار ديگر خون پاك هموطنانمان را بر زمين ريخت.
اگرچه این حوادث دردناك تهران براي مردم ايران تكرار خاطرات تلخ اقدامات تروريستي گذشته بود، اما به جهانيان نشان داد ايران بزرگترين قرباني تروريسم است.
همراه با خانواده هايی كه در سوگ عزيزانشان نشسته اند، سوگوار شهروندان بيگناهي هستيم كه قرباني تحجر و تعصب كور مذهبي جريان واپسگرا و محصول استعمار هستند كه از هر دو سو از جهان اسلام قرباني مي گيرد.
ريشه حوادث تهران را بايد در تغيير جغرافياي سياسي و امنيتي منطقه  جستجو كرد كه براساس منافع جريانات تندرويي كه در قطبهاي جهاني و منطقه اي به قدرت رسيده اند، در پي كشاندن آتش خشونت و ترور و بي ثباتي به ايران هستند. اين حملات ترويستي اگرچه تهديدي براي امنيت كشور به شمار مي آيد، اما مي تواند فرصتي در جهت تقويت وحدت و همبستگي ملي و اثبات مظلوميت ايران در نظام بين الملل باشد.
در اين شرايط حساس، كارامدي دستگاههاي امنيتي كشور در كنار همگرايي فراگير همه جريانات سياسي و اجتماعي ذيل مفهوم ايران و تحت هدايت رهبرانقلاب مي تواند كشور را از مرحله اي كه يادآور بحران سال ١٣٦٠ مي باشد و با وحدت و حضور حماسی مردم و درايت و تدبير آيت‌الله هاشمي رفسنجاني تحت رهبري امام خميني، موجب پایان بحران شد، عبور دهد.
در پايان همه دوستداران ايران و علاقمندان نظام را به كنار گذاشتن اختلافات، و همدلي براي حمايت از ايران دعوت مي كنيم.
 
خانواده آيت‌الله هاشمي رفسنجانی
18 خرداد 1396
نظرات بینندگان