arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۴۸۸۷۶
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۰۹ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۶

انهدام گروهک تروریستی وابسته به داعش در لبنان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس بخش امنیت عمومی لبنان از بازداشت هفت عضو یک گروهک وابسته به داعش و خنثی‌سازی برخی حملات تروریستی در این کشور خبر داد.
 
به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، بخش مدیریت امنیت عمومی لبنان طی بیانیه‌ای درباره گروهک داعشی منهدم شده اعلام کرد، در این گروهک اتباع یمنی، فلسطینی و سوری عضو بودند و اعضای آن به برنامه‌ریزی برای اجرای حملات و انفجارهای انتحاری علیه غیرنظامیان و نیروهای مسلح لبنان اعتراف کردند.
 
در این بیانیه آمده است: گروهی از نیروهای زبده اطلاعاتی در مدیریت امنیت عمومی و امنیت ملی طی یک عملیات ویژه تعقیب و یورش علیه مظنونان توانستند مانع تروریست‌های بازداشت‌ شده و تعدادی تروریست فراری دیگر از اجرای برنامه‌های مجرمانه‌شان در خاک لبنان شوند.
 
درادامه این بیانیه آمده است، هدف در حملاتی که تروریست‌ها برای آن برنامه‌ریزی کرده بودند،‌ مناطق مختلف کشور از جمله اردوگاه "عین الحلوه" در جنوب شهر بیروت و شهر طرابلس در شمال آن بود.
 
طبق بیانیه مذکور، اعضای گروهک تروریستی مذکور با نیروهای خود در برخی مناطق لبنان به ویژه در اردوگاه‌های عین الحلوه،‌ برج البراجنه و شاتیلا در ارتباط بوده و دستورات و ماموریت‌های موردنظر از جمله عملیات‌های انتحاری،‌ ترورها و انفجارها را دریافت می‌کردند.
نظرات بینندگان