arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۵۴۵۵۱
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۰ - ۲۳ تير ۱۳۹۶

وزیرخارجه آمریکا: حل بحران قطر وعربستان نیاز به زمان دارد

رکس تیلرسون وزیرخارجه آمریکا با تاکید بر اینکه حل بحران قطر نیاز به زمان دارد ادعا کرد که مذاکرات دیپلماتیک در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس تا حدی طرف های بحران را به گفت وگوی مستقیم نزدیک کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رکس تیلرسون وزیرخارجه آمریکا با تاکید بر اینکه حل بحران قطر نیاز به زمان دارد ادعا کرد که مذاکرات دیپلماتیک در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس تا حدی طرف های بحران را به گفت وگوی مستقیم نزدیک کرد.

به گزارش انتخاب، تیلرسون در گفت وگوی مطبوعاتی پنجشنبه شب خود هنگام بازگشت از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس مدعی شد در دیدار با طرف های بحران، اسنادی را که راههای پیشرفت در مذاکره را تعیین می کند، به آنها ارائه داد.
 
تیلرسون اعتراف کرد که برخی مسائل میان طرف های بحران بسیار پیچیده وبرخی دیگر عاطفی به نظر می آید.
 
تیلرسون شب گذشته سفر چهار روزه خود به کویت، دوحه وجده را به هدف تلاش برای پیشرفت در مسیر حل بحران قطر وعربستان پایان داد.
 
هیذر نایرت سخنگوی وزیر خارجه آمریکا گفت که تیلرسون با استناد به دیدارهای خود در منطقه معتقد است وادار کردن طرف های بحران به مذاکره مستقیم گام مهم بعدی است.
 
وی ضمن اظهار امیدواری از اینکه طرف های بحران با مذاکره مستقیم موافقت کنند از تلاش های میانجیگرایانه امیرکویت تقدیر کرد.
 
نایرت افزود: اسباب نگرانی میان طرف های بحران قطر وعربستان زیاد است اما خروج از بحران کار مساوی را می طلبد.
 
وی در عین حال نسبت به حل این بحران اظهار خوشبینی کرد وگفت : این امر نیاز به زمان دارد.
تیلرسون روز چهارشنبه در سفری به منطقه با وزیران امور خارجه کشورهای تحریم کننده قطر با حضور طرف کویتی در شهر جده گفت و گو کرد.
 
وزیر امور خارجه آمریکا برای کاهش تنش در بحران قطر تلاش می کند، اما تاکنون هیچ طرح روشنی برای حل این بحران ارایه نکرده است.
 
کشورهای تحریم کننده قطر (عربستان، مصر، امارات، بحرین) در خرداد ماه گذشته به بهانه حمایت دوحه از تروریسم روابط دیپلماتیک خود را با این امیر نشین قطع کردند و قطر را تحت محاصره دریایی، هوایی و زمینی قرار دادند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان