arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۵۵۴۶
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۰۳ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۰

از شايعه استعفاي استيلي تا مخالفت کاشاني

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حميد رضا عرب : هيچ کس فکرش را نمي کرد تيمي که به اعتقاد اصحاب رسانه در فصل نقل و انتقال ها عاقلانه بسته شده بود در هفته چهارم تنها صاحب 2 امتياز باشد. وقتي جنگ سرخابي ها در فصل نقل و انتقال ها به اوج رسيد و حبيب کاشاني نتوانست برخي ستاره ها را جذب کند آن عده از اصحاب رسانه که گرايش بيشتري به رنگ سرخ داشتند در تحليل هاي خود اين گونه نوشتند: " پرسپوليس ستاره مي خواهد چه کار؟خريد هاي معقولانه بهتراست. "
حبيب کاشاني مدام به هواداران پرسپوليس القا مي کرد که نبايد سراغ ستاره هاي گران قيمت رفت اما امروزمحصول خريد هاي معقولانه پرسپوليس همين است که مي بينيم.
تيمي که تا هفته چهارم نتوانسته به پيروزي دست يابد.آيا اين شرايط به نفع فوتبال است؟سقوط پرسپوليس بي گمان در دراز مدت استقلال را هم ضعيف خواهد کرد.حبيب کاشاني خود يکي از مقصران اصلي اين ناکامي هاي است ؛مردي که به نظر مي رسد اين بار درپيش بيني آينده دچار اشتباه شده و پرسپوليس او برخلاف فصل هفتم راهي به قهرماني نخواهد داشت.بعد از تساوي درکرمان شايعات بسياري از اردوگاه سرخ بيرون آمد.حميد استيلي ديگر طاقتش طاق شده.با اين هواداري که مدام مي گويد : دايي ، بايد چه کار کند؟
نسخه او را در همان بازي اول پيچيدند.حميد فکر مي کرد در هفته هاي بعد اين اعتراض ها فروکش خواهد کرد اما هرگز اين گونه نشد.در کرمان بار ديگر ديده شد که هواداران پرسپوليس که گرايش بيشتري به پرسپوليس دارند چگونه فرياد دايي ،دايي سر مي دهند.حميد استيلي ديگر تاب تحمل اين شرايط را ندارد.پس از بازي اين شعارها بارديگر حميد استيلي را آزار داد تا او اين جملات را به حبيب کاشاني بگويد: " حاجي ديگر خسته شده ام.مي خواهم استعفا بدهم و بروم. " بله،اين حميد استيلي است.او نمي تواند هواداراني را تحمل کند که درهربازي دايي را مثل پتک به سرش مي کوبند.
در اين فضا روزنه اي براي موفقيت و کاميابي باقي نخواهد ماند.حميد مي داند با هواداراني که با گذشت 40 دقيقه از اولين بازي درليگ فرياد دايي،دايي سرمي دهند به جايي نخواهد رسيد براي همين جدايي را بهترين کار ممکن مي داند.اما پاسخ حبيب کاشاني به استيلي چه بود؟او لحظه مکث مي کند و پاسخ حميد را مي دهد: " قرار باشد برويم با هم مي رويم.بمان و تيم را جمع و جورکن.هنوز 4 هفته از ليگ گذشته است. " اگرچه بخش اعظمي از نتايج نا مطلوب پرسپوليس تا هفته چهارم به گردن خود کاشاني است اما او راست مي گويد.حميد استيلي بايد بماند ومقاومت کند.
رفتن از پرسپوليس در واقع پايان دوران سرمربيگري حميد را اعلام خواهد کرد.بي تعارف بايد گفت که اگر استيلي از پرسپوليس برود و استعفا بدهد ديگر در اين فوتبال بي رحم و پرتلاطم سرمربي موفقي نخواهد شد.او بايد بماند با تمام قوا و با تمام وجود.حميد استيلي در فصلي که منتج به قهرماني اين تيم باسرمربيگري افشين قطبي شد به زعم اغلب کارشناسان بيشترين نقش رادرقهرماني تيمش ايفا کرد.از ياد نمي رود که استيلي خود آن تيم را بست،تمرين داد و به لحاظ ذهني آماده ليگ هفتم کرد.افشين قطبي آن تيم را دودستي تحويل گرفت اما در همه حال اين استيلي بود که نقش يک ليدر را در پرسپوليس به خوبي ايفا مي کرد.
اين حميد همان حميد است البته پخته تر و با تجربه تر.اگرچه پيدا است دردجانکاه فراغ برادردرروح و روان او تأثير بسيار گذاشته است اما حميد استيلي بايد بماند و باانبوهي از مشکلات مبارزه کند. حتي اگر حبيب کاشاني هم برود حميد استيلي نبايد ازبار مسؤوليت شانه خالي کند.او از جنس فوتبال است و براي فوتبال خواهد ماند اما مديران سياسي مي آيند و مي روند و اين سريال هربار به محوريت يک نفر اتفاق خواهد افتاد .
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۴:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۹
2
6
فعلا دو دستگی و مافیای فوتبال اجازه نمیدهد پرسپولیس نتیجه بگیرد . برای بازیهای سیاسی اینده به خراب بودن نتایج این تیم احتیاج است . بیچاره استیلی بد زمانی خود را ملعبه دست سیاسیون کرد . بیچاره هوادار که همیشه باید خون دل بخورد .
ناشناس
|
NORWAY
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۹
1
3
estili az aval ham dar andazeye morabigarie pespolis nabod mikhast khodi neshan bedahad ke kharab kard
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۳۰
3
2
من متوجه نشدم این حمید استیلی که همان حمیدی‌ست که پرسپولیس رو قهرمان لیگ هفتم کرد- انگاری تیم سرمربی نداشته!- چرا حالا که پخته‌تر شده بعد از چهارهفته دو امتیاز گرفته و می‌خواد استعفا بده؟ گذر زمان همه‌چیز رو اثبات می‌کنه. قطبی بعد از اون قهرمانی پله پله پیشرفت کرد. سرمربی تیم‌ملی شد و حالا هم در بهترین لیگ آسیا سرمربی‌گری می‌کنه. اما استیلی بعد از اون سال سرمربی استیل و شاهین شد و از هر دو تیم هم اخراج‌ش کردند. وضعیتش تو پرسپولیس هم که دیگه از روز روشن‌تره. پس تلاش بیهوده نکنید که از یک شکست‌خورده‌ی مطلق قهرمان بسازید.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۹
0
0
مربی هیچ تغصیری نداره وقتی مربی بازیکن خوب نداره چکار کنه
نظرات بینندگان