arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۵۵۶۸۱
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۴ - ۲۹ تير ۱۳۹۶

برانکو:از بازی با نفت خیلی می‌ترسم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرمربی پرسپولیس می‌گوید فردا یک بازی سخت با نفت تهران دارند.

به گزارش خبرآنلاین؛سرمربی پرسپولیس در نشست خبری دیدار سوپر جام فوتبال ایران گفت:« فصل در واقع از فردا شروع می شود. در همه جای دنیا سوپرجام برگزار می شود و این بهترین مقدمه برای شروع فصل است. خوشحال هستیم که توانستیم یک پای این مسابقه باشیم چون بهترین قهرمانی فصل را کسب کردیم. با نفت بازی داریم. تیمی که در ۴ -۵ سال اخیر در رده بالای جدول قرار داشته، با مربی جدید که یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران بوده است.»او با بیان اینکه از سرمربی شدن علی کریمی خوشحال است ادامه داد:«به عنوان مربی و ورزشکار خیلی خوشحالم که ایشان به عنوان اسطوره فوتبال ایران، دانش و تجربه را خود که در تیم‌های مطرح دنیا کسب کرده در اختیار فوتبال ایران قرار می‌دهد. آقای علی کریمی سخت ترین کار در فوتبال را در نظر گرفته و آن این است که رهبر و مربی یک تیم باشد و دانش خود را به فوتبالیست‌های ایرانی منتقل کند.»


برانکو در ادامه از یک ترس حرف زد.ترسی که به دلیل بازی با نفت تهران در بازی سوپرجام گریبان او را گرفته است.خودش می گوید:«اطلاعات مختلفی از نفت به گوش می‌رسد. واقعیت این است که مشکلات زیادی دارند و کادرفنی‌شان کاملا تعویض شده و بازیکنان جدیدی به خدمت گرفته اما باور کنید که من تجربه زیادی دارم. دیروز به بازیکنانم گفتم و امروز اینجا می‌گویم، علیرغم اینکه ما تیم بهتری و قهرمان کشور هستیم و از آن نقش قهرمانی هرگز عقب نخواهیم کشید و می‌خواهیم در ابتدای فصل با کسب یک قهرمانی جدید هواداران را خوشحال کنیم اما خیلی از این بازی می‌ترسم چون تجربه دارم. پارسال هم مقابل قشقایی در جام حذفی بازی را باختیم، این زیبایی و غیرقابل پیش بینی بودن فوتبال را نشان می دهد. قطعا این پیش بینی هایی که از بازی می‌شود، شاید بخواهد بازیکنانم را فریب دهد. آن چیزی که مطمئن هستم بازیکنان نفت فردا ۲۰۰ درصد انگیزه خواهند داشت و به تعبیری سرشان را خواهند گذاشت و انگیزه زیادی خواهند داشت ما را غافلگیر کنند. بازیکنانم اما حریف را دست کم نخواهند گرفت. حداکثر توان‌شان را خواهند گذاشت.»

سرمربی پرسپولیس ادامه داد:«ما اهداف مان را مشخص کردیم. آن این است که بردن بیشترین بازی‌ها و کسب بیشترین قهرمانی‌ها. فردا اولین فرصت ماست. من اعتقاد و باور دارم به بازیکنانم. آنها بارها کیفیت خود را نشان دادند و طبیعی است امسال بهترین عملکردشان باید باشد.»در ادامه خبرنگاری از او درباره طارمی سال کرد که برانکو گفت:«ایشان این اجازه را داشت که به دنبال شانس بازی در اروپا باشد. پیشنهاداتی که داشته از آنها راضی نبوده و طبیعی است که در پروسه تمرینات ما به دنبال بهترین بودن است تا برترین بازی‌ها را برای ما و تیم ملی ارائه دهد. ایشان هنوز صد در صد آمادگی ندارد، همینطور که دیگر بازیکنان هم باید کار کنند برای آمادگی بالاتر. ما به دنبال این هستیم تا با روش خودمان ایشان را برای مسابقات ۱۰ روز آینده آماده کنیم و اما او در بازی فردا حاضر خواهد بود.»سرمربی پرسپولیس در  ادامه درباره آسیا حرف زد و گفت:«در خصوص الاهلی عربستان هم باید بگویم بودجه‌ای که عربستان برای این تیم گذاشته و یا باشگاه‌های قطری و اماراتی. به طور مثال آمدند در ترانسفر العین امارات بودجه آنها حدود ۱۰ میلیون دلار صورت گرفته و بقیه را دیگر نگویم. من پارسال هم گفتم که تنها تیمی در آسیا هستیم و حتی در ایران که به جز بوژیدار رادوشوویچ تمام بازی ها را با ۱۱ بازیکن ایرانی برگزار کردیم و قاطعانه قهرمان شدیم و تمام رکوردهای ممکن را جابجا کردیم، به مرحله چهارم لیگ قهرمانان صعود کردیم و به بازیکنانم افتخار می‌کنم. به یمن تلاش آنها بوده این افتخارات و آمادگی این را داریم که یک قدم دیگر هم جلو برویم.»


اما حرف های پایانی برانکو.آنجا که او درباره بازگشت نوراللهی و البته یک توصیه به علی کریمی حرف زد و گفت:«من با احمد نوراللهی صحبت کردم و خوشحالم که او به تیم بازگشته است. او هنوز حق حضور در مسابقات را ندارد اما به پروسه تمرینات ما ملحق شده و این مهمترین مساله است که تمرین و کار کند و هر وقت که مجوز حضورش صادر شده آماده باشد. من به عنوان مربی بسیار به او اطمینان دارم و امید زیادی دارم و بازیکنی است که در هر چهار پست می‌تواند به ما کمک کند و پتانسیل ملی‌پوش شدن را دارد. خوشحالم که مهمتر از همه تیم و بازیکنان دوستش دارند.چیزی که باید به علی کریمی توصیه کنم برای شروع این دوره جدید در مربیگری قبل از هرچیزی باید بگویم آرزوی موفقیت و خوش شانسی برایش داشته باشم. چیزی که همه ما تجربه کردیم این است که بازیکن بودن با مربی بودن خیلی تفاوت دارد. او زمانی پر از کار و فشار پیش رو خواهد داشت. تکمیل آموزه‌هایش و آموزش بیشتر و بیشتر و بیشتر. آن موقع است که می‌تواند به عنوان مربی خوب مطرح شود. اگرچه من ۳۰ سال تجربه مربیگری دارم اما هنوز  نیاز به یادگیری دارم و می‌خوانم و هر روز خودم را تغییر می‌دهم. خوشحالم و افتخار می‌کنم که هرچه بیشتر شاگردانم در سابق این تصمیم را بگیرند که در این مسیر قرار گیرند. علی دایی، یحیی گل محمدی، مهدوی کیا، علی کریمی و همه و همه و البته نکونام هم همینطور. این ها سرمایه‌های فوتبال ایران هستند و شما (اصحاب رسانه) باید و وظیفه دارید از آنها حمایت کنید و زیرآب آنها را نزنید و باید کمک شان کنید تا یاد بگیرند و پیشرفت کنند.»
نظرات بینندگان