arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۵۶۰۴
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۸ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۰

سکه 600 هزار تومان می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس‌اتحادیه کشوری طلا و جواهر ضمن اینکه از افزایش نرخ سکه و رسیدن آن تا 600 هزار تومان در آینده نه چندان دور خبر داد، گفت: قیمت‌ طلا و سکه در بازار داخلی و خارجی واقعی بوده و هیچ حبابی ندارند.
به گزارش انتخاب، محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با فارس درباره وضعیت موجود بازار طلا و سکه اظهار داشت:‌ نگرانی از اقتصاد اروپا و امریکا باعث شده که نرخ جهانی طلا افزایش یابد و همین امر نیز موجب شده تا بازارهای داخلی نیز تحت تأثیر قرار گیرند.
وی با بیان اینکه نرخ جهانی طلا واقعی بوده افزود: در بازار داخلی و خارجی طلا در این روزها هیچ حبابی نداریم چراکه وضعیت اقتصادی دنیا موجب شده نرخ‌ها افزایش پیدا کند.
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر ادامه داد: بازار جهانی طلا در روزهای آینده غیرقابل پیش‌بینی شده است؛ به نظر می‌آید نرخ فروش سکه در بازار داخلی طی روز جاری بازهم افزایش پیدا کند.
کشتی‌آرای با اشاره به افزایش نرخ سکه در بازار داخلی، گفت: وقتی بازارهای جهانی و داخلی دچار التهاب می‌شود نرخ‌های اعلام شده در بازار برای فروش سکه کمی جلوتر از ارزش واقعی است.
وی دلیل این امر را جلوگیری از ضرر فروشندگان طلا دانست و اضافه کرد: بعنوان مثال هم‌اکنون ارزش واقعی سکه طرح جدید 510 هزار تومان است اما برخی صرافان قیمت‌ها را جلو جلو افزایش می‌دهند و آنرا 515 هزار تومان اعلام می‌کنند.
این فعال در بازار طلا و جواهر افزود: هم‌اکنون سکه طرح قدیم در بازار سبزه میدان 515 هزار تومان، طرح جدید 510 هزار تومان، نیم سکه 255 هزار تومان، ربع سکه 135 هزار تومان و سکه گرمی 76 هزار تومان قیمت‌گذاری شده و فروخته می‌شود.
وی درباره احتمال افزایش نرخ فروش سکه یک بهار آزادی نیز گفت:‌ در آینده نه چندان دور قیمت سکه در بازار داخلی به 600 هزار تومان نیز خواهد رسید چراکه رشد قیمت سکه همچنان ادامه خواهد داشت.
کشتی‌آرای با بیان اینکه ارزش واقعی سکه بسیار بیشتر از 500 هزار تومان است، تصریح کرد: به نظر بنده قیمت واقعی سکه باید یک میلیون تومان باشد که البته این رقم را نیز تجربه خواهیم کرد.

به گزارش فارس، امروز سکه یک بهار آزادی در شعب منتخب بانک ملی با قیمت 494 هزار تومان فروخته می‌شود که از این نرخ معادل 475 هزار تومان بعنوان ارزش پایه و 19 هزار تومان بعنوان مالیات برارزش افزوده از مشتریان اخذ می‌شود.
نیم سکه بهار آزادی نیز در این تاریخ با ارزش پایه 237 هزار و 500 تومان و مالیات برارزش افزوده 9 هزار و 500 تومانی با نرخ نهایی 427 هزار تومان به فروش می‌رسد.
همچنین ربع سکه امروز با نرخ پایه 125 هزار تومان و ارزش افزوده 5 هزار تومانی با نرخ نهایی 130 هزار تومان در شعب منتخب بانک ملی فروخته می‌شود.

در بازار آزاد و برخی صرافی‌ها نیز هم‌اکنون سکه طرح قدیم با بهای 520 هزار تومان، سکه طرح جدید 515 هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی 255 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 135 هزار تومان و سکه گرمی 78 هزار تومان نرخ‌گذاری شده و فروخته می‌شود.
نظرات بینندگان