arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۵۷۶۵۲
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۹ - ۰۹ مرداد ۱۳۹۶

قنبری: ستاد مردمی حامیان دولت، لیست پیشنهاد خود برای کابینه آینده را به روحانی ارائه کرده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو شورای سیاست‌گذاری ستاد حامیان مردمی دولت (حمد) گفت: ما لیستی را به عنوان «لیست مشورت» به آقای روحانی ارائه کرده ایم که منطبق به بازخوردهایی است که از بحث درباره کابینه دوازدهم در میان حامیان آقای روحانی مطرح شده بود و امیدواریم نظرات پیشنهادی ما مورد توجه رییس جمهوری قرار گیرد.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، داریوش قنبری عصر امروز در نشست خبری اعضای این ستاد با اهالی رسانه با بیان اینکه ما به عنوان ستاد مردمی آقای روحانی فعال بودیم اما بعد از انتخابات بحث ستاد موضوعیتی ندارد که به آن بپردازیم، گفت: ما تصمیم گرفتیم که به عنوان یک تشکل مردمی حمایت خود را از آقای روحانی به انتخابات محدود ندانیم و همچنان حمایت خود را در این زمینه ادامه دهیم.

وی افزود: ما لیستی را به عنوان لیست مشورت به آقای روحانی ارائه کرده ایم که منطبق به مطالبات مردمی و نیز بازخوردهایی است که از بحث درباره کابینه دوازدهم در میان حامیان آقای روحانی مطرح شده بود و امیدواریم نظرات پیشنهادی ما مورد توجه آقای روحانی هم قرار گیرد.

قنبری با بیان اینکه امروز اخباری از وزرای موفق دولت منتشر می شود که ظاهراً نمی خواهند کار خود را در دولت بعدی ادامه دهند که امیدواریم درست نباشد اما به هر حال سعی ما بر این بوده که افرادی را پیشنهاد دهیم که انتظار جامعه را درباره یک کابینه جوان‌تر برآورده کند.

وی با بیان اینکه در لیست پیشنهادی ما به دولت، حدوداً ۵۰ درصد تغییر در کابینه فعلی در نظر گرفته شده، اظهار کرد: ما در این زمینه سهم زنان را هم برای حضور در کابینه در نظر گرفته ایم.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تلاش برای پرورش نیروی انسانی متخصص و همسوی با این دولت یکی از وظایف تشکل‌های حامی دولت است و یکی از قابلیت‌های تشکل‌های سیاسی نیز کادرسازی است اما از آنجا که احزاب در کشور ما چندان قدرتمند نیستند این کارکردها را به اندازه کافی پوشش نمی دهند.

قنبری ادامه داد: احزاب ما البته تا حدود زیادی در تولید اندیشه فعال بوده‌اند اما در زمینه پیشبرد این اندیشه ها چندان موفق نبوده‌اند ولی ما در ستاد حامیان مردمی دولت به دنبال همین هستیم که کار کادرسازی و تدوین برنامه های لازم و منطبق بر ویژگی‌های احزاب را پیگیری کنیم و نهایتا بتوانیم از طریق نخبگان و کادر موجود، نیازهای خود را در زمینه کادرسازی برای آینده پاسخ دهیم.

قنبری تاکید کرد: ما به دنبال ادامه اندیشه‌ای که امروز در دولت وجود دارد، هستیم و می خواهیم تلاش های خود را تداوم دهیم تا دیگر به گذشته باز نگردیم و شاهد آنچه که در فاصله سال‌های ۸۴ تا ۹۲ رخ داد، نباشیم.

همچنین در بخش نخست این نشست، عیسی قبادی رییس ستاد حامیان مردمی دولت هم ضمن تقدیر از مردم برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و فعالان ستادهای انتخاباتی حسن روحانی، اظهار کرد: ستاد حامیان مردمی دولت از ماه‌های پیش از انتخابات ایجاد شد و پیوسته در جهت اطلاع رسانی درباره عملکرد دولت و ایجاد همبستگی میان حامیان آن عمل کرد که منجر به تاسیس شوراهای حامیان مردمی دولت شد تا کار ساماندهی خود را انجام دهند و فضا را برای تقویت حضور مردم در انتخابات فراهم کنند.

وی افزود: باید مطالبات مردم از سوی دولت پاسخ داده شود و نیز خود کابینه به شعارهای آقای روحانی در انتخابات توجه کند و زمینه را برای تحقق آنها فراهم آورد و از جمله به توانمندی‌های جوانان برای مشارکت در اداره امور عنایت ویژه وجود داشته باشد و در نهایت از جامعه اهل سنت که حمایت‌های قابل توجهی از آقای روحانی کردند هم استفاده‌های لازم انجام شود.

رئیس ستاد حامیان مردمی دولت با تاکید بر قوی‌تر عمل کردن تیم رسانه‌ای دولت، اظهار کرد: امروز مردم حاشیه نشین خود را چندان در کمک رسانی به اداره کشور سهیم نمی‌بینند و بنابراین باید نسبت به توانمندسازی لایه‌های مختلف اجتماعی هم توسط دولت، توجه لازم وجود داشته باشد.

قبادی با اشاره به اینکه همه گروه‌ها باید به دولت مشاوره دهند، گفت: قطعا رییس جمهوری بیشتر از دیگران به قضاوت مردم توجه خواهد کرد و البته گروه‌ها و شخصیت‌ها نیز باید فضایی را به وجود آورند که آقای روحانی برای گزینش وزرای خود تحت فشار آنان قرار نگیرد.
نظرات بینندگان