arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۵۷۷۹۲
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۶ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۶

مایلی‌کهن: طارمی‌فکرمی‌کند از رونالدو گنده‌تراست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمد مایلی کهن با صراحت لهجه قابل احترامش اینبار به موضوعاتی در خصوص اعتراض بازیکنان پرسپولیس، حواشی مربوط به انتخاب برترین‌ها، محرومیت بازیکنان استقلال و ... پرداخت.

به گزارش انتخاب، محمد مایلی کهن در گفت‌و‌گو با ایلنا در خصوص دلیل حضور خود در تمرین استقلال و شرایط فوتبال ایران صحبت کرد.

سرمربی سابق تیم ملی در خصوص حضورش در تمرین استقلال گفت: وقتی دیدم فشار زیادی روی منصوریان و تیمش است جهت حمایت از او و استقلال به تمرین این تیم رفتم تا منصوریان بداند این روز‌ها تنها نیست. همین آقایان که امروز به منصوریان خرده گرفته و او را محکوم می‌کنند زمان مربیگری من هیچ همکاری نداشتند.

مایلی کهن در پاسخ به این سوال که منظور او از این آقایان ساکت است، اعلام کرد: خیر آن زمان ساکت در باشگاه سپاهان نبود اما همین آقای تاج مدیر ذوب آهن بود و حمید علیزاده را به تیم ملی من نداد. چطور حالا انتظار همکاری استقلال را دارند؟

سرمربی سابق تیم ملی در خصوص اظهارات منصوریان که مدعی شده بود مایلی کهن یکی از تاثیر گذار‌ترین مربیان تیم ملی بوده اعلام کرد: ایشان به من لطف داشتند اما حقیقت این است که فوتبال ما استعدادهای خیلی زیاد و درخشانی دارد که باید به درستی از آن استفاده کنیم. نمی‌شود که مرغ همسایه همیشه غاز باشد و هر چه داریم را برای مرغ همسایه بگذاریم. کمی هم باید به فکر مرغ خودمان باشیم و سرمایه گذاری را در فوتبال خودمان انجام دهیم به جای اینکه هی بگوییم نداریم و بعد مرغ همسایه برایمان غاز باشد.

وی در خصوص اینکه به منصوریان اعلام کرده در برابر مواضع تیم ملی قوی باش و حقت را بگیر گفت: ماشالله خود منصوریان قوی است. او چه از نظر هیکلی و چه از نظر تفکر قوی است و نیاز به توصیه‌های من ندارد.

او در ارتباط با بوسه‌اش بر سر عبداللهی در تمرین استقلال گفت: آقای عبداللهی از بزرگان فوتبال ایران هستند. زمانی که به عنوان یک بازیکن جوان به تیم ملی دعوت شده بودم، ایشان هم آنجا حضور داشتند و خوشحالم که در چند اردو افتخار حضور در کنارشان را داشتم. عبداللهی از مردان با اخلاق فوتبال ایران است.

مایلی کهن در ارتباط با شرایط استقلال گفت: استقلال و پرسپولیس همیشه در سخت‌ترین شرایط خود هم مدعی قهرمانی هستند و جز برترین‌های فوتبال ما.

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص انتخاب برانکو به عنوان مربی بر‌تر اظهار داشت: حق برانکو این انتخاب بود. او جدا از اینکه در بعد فنی مربی خوبی است از نظر اخلاقی هم خوب است. حق پرسپولیس هم بود که به عنوان تیم بر‌تر انتخاب شود.

وی در خصوص مراسم بر‌ترین‌ها گفت: این مراسم بیشتر یک شو تبلیغاتی برای آقایان بود تا بیایند و شعارهای خود را آنجا بدهند. وگرنه آنجا که یک بیگانه مثل کی‌روش می‌آید و به هموطن من توهین می‌کند آقایان باید بیایند و جوابش را بدهند. متاسفانه همه کار‌هایشان شده سیاه بازی و نمایش. خانواده شهدا، جانبازان یا شهدای حرم هیچ احتیاجی به شعارهای آقایان ندارند، آن‌ها اگر خیلی راست می‌گویند به جای این سیاه‌بازی بیایند و از حق فوتبال ایران در برابر بیگانگانی مثل کی روش دفاع کنند.

وی در خصوص مشکل طارمی با پرسپولیس گفت: طارمی دارد به بیراهه می‌رود اما مشکل فقط او نیست و مشکل مدیران پرسپولیس و فوتبال ما هم هستند که اشتباه در سر جایشان قرار گرفته‌اند. بیشتر این مدیران اشتباه وارد فوتبال شده‌اند.

مایلی کهن در خصوص اینکه طارمی لوحش را از دست وزیر ورزش دریافت نکرده و خواسته از حسینی بگیرد گفت: واقعا باید تاسف خورد. طارمی انگشت کوچیکه رونالدو هم نیست که این کار را کرده. در مراسمی مسی داشته یواشکی آدامس می‌جویده که به او می‌آیند تذکر می‌دهند حالا فوتبالیست ما به جایگاهی رسیده که با بی‌احترامی از دست وزیر ورزش لوحش را نمی‌گیرد. فقط می‌توان به حال این فوتبال و مدیرانش تاسف خورد.

نظرات بینندگان