arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۵۸۷۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۱ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۶

مادورو: مهاجمان به پایگاه ارتش ونزوئلا با «اشد مجازات» مواجه می‌شوند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهوری ونزوئلا می‌گوید که عاملان حمله به پایگاه ارتش این کشور در شهر والنسیا با «اشد مجازات» مواجه خواهند شد.

به گزارش انتخاب به نقل از ای‌بی‌سی، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا وعده داد که «اشد مجازات» را درباره گروهی از شبه‌نظامیان ضد دولتی که به یک پایگاه ارتش این کشور حمله کرده‌اند، اعمال خواهد کرد. وی همچنین وعده داد که دولت این کشور تمامی دشمنان را ریشه‌کن خواهد کرد.

گزارش‌ها حاکی است که در جریان سرکوب گروهی از شبه‌نظامیانی که به پایگاه ارتش در شهر والنسیای این کشور حمله کرده بودند، دو تن از آن‌ها کشته شده‌اند؛ گروهی که ظاهرا قصد داشت با این اقدام، مقدمات شورش ارتش را علیه دولت این کشور فراهم کند.

منابع ونزوئلایی می‌گویند که از بین 20 مهاجم، علاوه بر کشته شدن 2 تن از آن‌ها، یک نفر مجروح، 7 تن زخمی و 10 شبه‌نظامی دیگر فرار کرده‌اند. نیروهای امنیتی برای یافتن این فراری‌ها، عملیات جستجویی را آغاز کرده‌اند.

مادورو در همین ارتباط گفت: «ما می‌دانیم که آن‌ها به کدام سوی رفته‌اند و تمامی نیروهای نظامی و پلیس ما (به آن سوی) اعزام شده‌اند». مادورو همچنین خواهان «اشد مجازات برای کسانی شد که در این حمله تروریستی مشارکت کرده‌اند».

روز گذشته بود که برخی مقامات نزدیک به مادورو، رئیس جمهوری این کشور خبر دادند که یک «گروه تروریستی» به یک پایگاه ارتش در شهر والنسیای این کشور که فاصله‌ای 2 ساعته با پایتخت دارد حمله کرده‌اند.

همچنین روز گذشته ویدئویی منتشر شد که افرادی ملبس به یونیفورم نظامی می‌گفتند که برای بازگرداندن دموکراسی به این کشور، دست به این اقدام زده‌اند.

پس از برگزاری انتخابات مجلس مؤسسان ونزوئلا و برکناری دادستان کل این کشور که از مخالفان دولت بود، تنش‌های سیاسی در این کشور حوزه آمریکای لاتین به شدت افزایش یافته است
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان