arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۵۸۸۴۷
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۸ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۶

جانشین فرمانده کل ارتش: در همه ابعاد در حال جنگ با آمریکا هستیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جانشین فرمانده کل ارتش با تاکید بر دست بالای نیروهای مسلح ایران در مواجه با دشمنان گفت: تمام تحرکات و تحولات دشمن در منطقه را رصد می کنیم.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ احمدرضا پور دستان جانشین فرمانده کل ارتش شامگاه یکشنبه در مراسم یادواره شهدای مدافع حرم «نصیر شهر» که در مسجد و حسینیه امیرالمومنین(ع) نصیرشهر برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به دشمنی های استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی گفت: دشمنی که اکنون با عنوان دوستی وارد شده است، در گذشته به دنبال فرصتی برای بمباران تاسیسات هسته‌ای کشور ما و راه انداختن قائله و فتنه‌ای در کشور بود، امروز می‌خواهد با ما عکس یادگاری گرفته و قهوه بخورد.

وی افزود: امروز دشمن در پی این است که توان موشکی را از ما بگیرد، امیرالمومنین(ع) به ما توصیه کردند که از چنین دشمنی پرهیز کرده و فاصله بگیریم، دشمن در پی این است که به ما نزدیک شده و ما را غافل کرده و ضربه نهایی را وارد آورد، در چنین شرایطی باید هوشیار بوده و خوش گمانی را کنار گذاشت. نمی شود به چنین دشمنی خوش گمان بود چرا که زمانی که دشمن دست دوستی به سوی شما دراز می کند باید بیشتر مراقب باشیم.

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی جهان به صورت دو قطبی اداره می شد، گفت: یک قطب قدرت امریکا و قطب قدرت دیگر شوروی بود و هرکدام از این قطب‌های قدرت، کشورهایی را تحت نفوذ خود داشتند، کشور ما نیز مهم ترین پایگاه امریکا بود که مزایایی فراوانی برای امریکا داشت، کشور ما در شمال آبراه مهم تنگه هرمز و دریای عمان قرار داشت که ۶۰ درصد انرژی و نفت دنیا از این مسیر عبور می کند، کشور ما وظیفه کنترل این مسیر را داشت و امریکایی‌ها رصد می کردند که چرخ های کارخانه های کشور ها چطور می چرخد.

وی گفت: اگر میزان تولید کشورها از آن چیزی که از نظر امریکایی ها باید می بود، بیشتر می شد، نفت آنها را از طریق کشور ما قطع می کردند، تا بتوانند سیادت و آقایی خود را حفظ کنند.

پوردستان مزیت دیگر کشور ما برای امریکا را همسایگی شوروی دانست و افزود: امریکایی ها در طول این مرز تمام تجهیزات و سیستم الکترونیکی و ماهواره ای را مستقر کرده بودند و هرآنچه در شوروی انجام می شد زیر دید امریکایی‌ها بود و تمام مکالمات شوروی را ضبط می کردند، این مزیت را کشور ما برای امریکا ایجاد کرده بود.

وی افزود: مزیت دیگر کشور ما تبدیل شدن به بازار مصرف محصولات امریکایی بود، هرچه در امریکا تولید می شد، به سواحل ما می آمد و در کشور ما پخش شده و به جای آن و چند برابر آن نفت داده می شد، کشور ما خط مقدم «ناتو» در برابر «ورشو» و ارتش ما ژاندارم منطقه بود، یعنی اگر روزی شوروی ها می خواستند به آب های آزاد دست پیدا کنند، نزدیک ترین راه آن از طریق کشور ما بود اما با پیروزی انقلاب اسلامی تمام این مزیت ها از امریکایی ها گرفته شد.

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امریکایی ها به این دلایل از پیروزی انقلاب اسلامی ناراحت بودند، اضافه کرد: آنها در پی به دست آوردن مجدد این مزیت ها و امکانات بودند، اما درد امریکایی ها و نگرانی امریکایی ها تنها این نبود، نگرانی اصلی امریکایی ها این بود که انقلاب اسلامی که با هدایت های مدبرانه حضرت امام خمینی(ره) به پیروزی رسیده بود، یک ادبیات جدید مانند استقلال، آزادی، نفی سلطه، ولایت فقیه و مردم سالاری دینی را با خود آورده بودند و امریکایی ها می دانستند این ادبیات کشورهای منطقه را تحت الشعاع خود قرار خواهد داد.

پوردستان افزود: به همین دلیل امریکا همه همت و تلاش خود را برای جلوگیری از توسعه انقلاب به کار بردند و از ۲۳ بهمن ۵۷ در پی براندازی نظام اسلامی بودند، زمانی که دو کشور با یکدیگر مشکل داشته باشند، ممکن است اقدامات مقابله ای انجام دهند، اما اقدامات امریکا علیه نظام نوپای ما اقدامات براندازی بود، می خواستند نظام نوپای ما را ساقط کنند، کشور را تحریم اقتصادی کرده و تمام راه های اقتصادی را به روی کشور ما بستند لذا این تحریم های اخیرامریکایی ها چیز تازه ای نیست و ملت سربلند ایران اسلامی قبلا از خاکریز تحریم عبور کرده و با تحریم، ترس بر وجود این ملت نخواهد افتاد. زمان اوباما تحریم های فلج کننده وضع کردند، اما ما در بدو پیروزی انقلاب اسلامی با دست خالی و با هدایت های امام(ره) از خاکریز تحریم عبور کردیم.

وی ادامه داد: امروز بحمدالله دست ما پر است، بسیاری از استعدادهای بالقوه کشور به بالفعل درآمده و جوانان بسیاری در زمینه هوافضا، نانوتکنولوژی و بقیه موارد داریم و دست پر داریم.

پوردستان با بیان اینکه امریکایی ها در ابتدای انقلاب اسلامی کشور ما را منزوی کردند، تاکید کرد: اجازه ندادند هیچ کشوری با ما ارتباط داشته باشد، موج وسیع ترور و بمب گذاری در کشور راه انداختند، تیم های ترور با موتور در تهران می چرخیدند و خون بیگناهان را می ریختند، در اتوبوس، تاکسی و جمعیت های مردمی بمب می گذاشتند و ۱۷ هزار نفر را این منافقین کوردل و عامل امریکا از مردم ما گرفتند، فراخوان زدن و تمام نیروهای خود را از داخل و خارج کشور احضار کردند و نا امنی های گسترده را در کردستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، گنبد و ترکمن صحرا با محوریت شمال غرب و با قصد جدا کردن کردستان راه اندازی کردند، اما نیروهای مسلح ما، ارتش، سپاه و نیروهای مردمی در برابر این توطئه ایستادند.

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران به تهییج و تجهیز صدام برای جنگ علیه کشور ما نیز اشاره کرد و افزود: بیش از ۳۰ کشور صدام را حمایت و پشتیبانی لجستیکی کردند و صدام هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کرد تا شاید بتواند سیاست های امریکا را اجرا کند اما موفق نشد و آخرین تیر ترکش آنها منافقین کوردل بود که عملیات مرصاد را راه انداختند و مجددا شکست خوردند، در این شرایط امریکایی ها دیدند که فرهنگ انقلاب اسلامی از مرزها عبور کرده و کشورهای منطقه را تحت الشعاع خود قرار داده و بیدار کرده است و برای جلوگیری از بیداری اسلامی خود با فکر سازمان های جاسوسی با طراحی ۱۱ سپتامبر به بهانه مبارزه با تروریست وارد منطقه شدند.

پوردستان گفت: هدف اصلی آمریکایی ها از ورود به منطقه حمله به جمهوری اسلامی ایران بود تا دیگر کشورهای منطقه به ذلت تن دهند. هدف اصلی آنها از حضور در منطقه ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران بود، اما دیدند ایران یک لقمه گلوگیر است و مولفه ای زیاد قدرت در کشور دارد، یک رهبر هوشمند و خردمند دارد، دیدند این کشور ملت متدین و ولایت مدار دارد که پشت سر رهبر ایستاده اند و نیروهای مسلح پا در رکاب و انگشت روی ماشه دارد لذا سراغ افغانستان و عراق رفتند وگرنه امریکایی ها با ۱۸۰ هزار نیرو، چند صد فروند هواپیمای فوق مدرن، چند ده فروند ناو هواپیمابر و انواع پهبادها برای تصرف افغانستان و عراق نیامده بودند.

وی افزود: امریکایی ها ۱۴ سال در منطقه خیمه زدند و انواع فشار را به ما آوردند که شاید ما در این مدت تسلیم شویم، اما موفق نشدند، آمار تلفات آنها بالا رفت و با فضاحت منطقه را ترک کردند و راهبرد جدید «عملیات قاطع سریع» را بدون جنگ فرسایشی تدوین کردند که پس از حمله در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف برسند. می‌خواهند در این راه از جنگ نرم، سخت و حربه های سیاسی و اجتماعی استفاده کنند و در حال حاضر این جنگ را علیه ما پیش می برند و ما در همه ابعاد در حال جنگ با امریکا هستیم.
نظرات بینندگان