arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۵۹۴۷۳
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۰ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۶

ایکائو شکایت قطر را از چهار کشور تحریم کننده هواپیمایی این کشور رد کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اسکای نیوز نوشت: شورای سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) با صدور احکامی در باره شکایت قطر از چهار دولت تحریم کننده این کشور، اعلام کرد: دولتها باید مسائل سیاسی خود را در محافل بین المللی دیگری جدا از ایکائو بررسی کنند.

به گزارش انتخاب، شبکه خبری اسکای نیوز، سیف محمد السویدی مدیر عامل شورای هواپیمایی ایکائو امروز (جمعه) درباره احکام این سازمان گفت:این احکام بیانگر بیطرفی و پایبندی این سازمان به نقشی است که بخاطر آن ایجاد شده و همچنین حفظ سلامت هواپیمایی در سراسر جهان است.
 
عربستان، بحرین، امارات و مصر از 15 خرداد قطر را به اتهام حمایت از گروه های تروریستی و چند اتهام دیگر، تحریم هوایی، زمینی و دریایی کردند و حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای مسافری و تجاری این کشور بستند.
 
قطر در مورد بسته شدن حریم هوایی این کشورها بر روی هواپیماهای مسافری خود به ایکائو شکایت کرد و احکام این سازمان بین المللی پاسخی به این شکایت است.
 
شورای سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) دوشنبه این هفته در نشتی فوق العاده وزیران عضو این سازمان در مونترال کانادا مرکز این سازمان، تاکید کرد که حریم هوایی امارات، عربستان وبحرین همچنان به روی هواپیماهای قطری بسته است.
 
شورای هواپیمایی عربستان نیز چهارشنبه گذشته اخبار رسانه های قطری را درباره پرواز هواپیماهای وابسته به شرکت هواپیمایی قطر بر فراز حریم هوایی کشورهای تحریم کننده از جمله عربستان تکذیب کرد.
 
این شورا اعلام کرد: ما تحریم ها را ادامه می دهیم و اجازه استفاده از فرودگاه عربستان و عبور از حریم هوایی خود را به هواپیماهای قطری نمی دهیم . هواپیماهای قطری نمی توانند از حریم منطقه جنوبی استفاده کنند، زیرا آن منطقه نظامی و برای پروازهای عادی ممنوع است.
 
اسکای نیوز همچنین نوشت: شورای هواپیمایی عربستان، امارات و وزارت راه وترابری بحرین از خودداری ایکائو به ورود به مسائل سیاسی تقدیر کردند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان