arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۵۹۵۲۵
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۵ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۶

سئول: کره‌شمالی و آمریکا خویشتنداری کنند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک مشاور ارشد ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی گفت: آمریکا و کره‌شمالی باید از انجام اقدامات تحریک‌آمیز علیه یکدیگر خودداری کرده و به جای آن، به دنبال تلاش در راستای انجام مذاکره باشند.

به گزارش انتخاب، به نقل از اسپوتنیک، مون جونگ این، مشاور ارشد ریاست‌جمهوری کره جنوبی در امور خارجی اظهار کرد: لازم است کره شمالی و آمریکا خویشتنداری به خرج داده و از انجام اقدامات نامطلوب علیه یکدیگر خودداری کنند.

مشاور ارشد ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی گفت: آمریکا و کره‌شمالی باید تلاش‌های خود را به این سمت معطوف کنند که مذاکرات جدیدی آغاز شود.

این مقام ارشد سئول تأکید کرد که کشورش با هر گونه بالا گرفتن تنش در شبه‌جزیره کره مخالف است.

وی با بیان این که تلاش‌ها برای تحقق مذاکره مستلزم مشارکت واشنگتن است، تصریح کرد: کره‌شمالی تهدید کرده که از شرکت در هر گفت‌وگویی تا زمان توقف سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه پیونگ یانگ خودداری خواهد کرد.

از سوی دیگر، یک سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی اعلام کرد که این کشور و آمریکا توافق کرده‌اند قبل از انجام هر نوع اقدامی در مورد پیونگ‌یانگ، با یکدیگر رایزنی داشته باشند.

بر اساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، رئیس دفتر امنیت ملی ریاست‌جمهوری کره جنوبی در این رابطه با هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا تلفنی گفت‌وگو کرده است. در این گفت‌وگوی تلفنی ۴۰ دقیقه‌ای دو طرف آخرین تحولات در وضعیت شبه‌جزیره کره را مرور کردند.
نظرات بینندگان