arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۵۹۷۳۹
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۹ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

کویت: منتظر پاسخ سران عرب به نامه‌های امیر کویت هستیم/ از ایران به سازمان ملل شکایت نکرده‌ایم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک مسئول وزارت خارجه کویت اعلام کرد که این کشور همچنان منتظر پاسخ نامه‌های امیر کویت به سران عربستان، مصر، امارات، بحرین و قطر است.

به گزارش انتخاب به نقل از فارس، یک منبع مسئول در وزارت خارجه کویت با اشاره به ارسال نامه‌های امیر کویت توسط «صباح الخالد» وزیر خارجه این کشور به عربستان، امارات، بحرین، مصر و قطر، گفت که ما همچنان منتظر دریافت پاسخ این نامه‌ها هستیم.

وی در مصاحبه با روزنامه «الجریده» کویت در پاسخ به این سوال که آیا در این نامه‌ها به برگزاری نشست در سطح وزرای خارجه برای دستیابی به نقطه مشترک و تحقق آشتی در نشست آتی شورای همکاری خلیج‌فارس دعوت شده است، تصریح کرد که چنین چیزی در این نامه‌ها عنوان نشده است.

با گذشت دو ماه از قطع روابط بین چهار کشور عربستان، بحرین، امارات و مصر با قطر به بهانه حمایت از تروریسم، این کشورها همچنان بر مواضع خود مبنی بر تسلیم شدن قطر در برابر خواسته‌های 13‌گانه آنها پافشاری دارند و در مقابل قطر نیز رفع محاصره این کشور را شرط گفت‌وگو قرار داده است.

از ایران به سازمان ملل شکایتی نکرده‌ایم

این منبع کویتی همچنین خبر یک روزنامه محلی درباره شکایت کویت به سازمان ملل در رابطه با نقض حریم دریایی این کشور توسط ایران و نفوذ قایق‌های ایرانی به آبهای‌های منطقه‌ای کویت را تکذیب کرد.

یک روزنامه محلی کویت در خبری مدعی شده بود که گشتی‌های سپاه ایران منطقه نفتی الأریاق کویت نفوذ کرده و یک شهروند کویتی را مورد بازرسی قرار داده‌اند.

به تحریم اقتصادی پیونگ یانگ پایبندیم

روزنامه الجریده همچنین در خبری دیگر به نقل از یک منبع مسئول در وزارت خارجه کویت بر پایبندی این کشور به قطعنامه‌های شورای امنیت درباره تحریم اقتصادی پیونگ یانگ تأکید کرد.

وی افزود که این تحریم‌ها شامل توقف پروازهای مستقیم از کویت به کره شمالی و بالعکس، صدور ویزا برای کارگران کره‌ای، صدور مجوزهای تجاری و کاهش تعداد دیپلمات‌های آن در سفارت کویت است.
نظرات بینندگان