arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۵۹۹۷۴
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۲۲ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

گابریل: بی‌مسئولیتی ترامپ در بحران کره شمالی حیرت آور است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر امور خارجه آلمان ضمن انتقاد از سخنان تحریک آمیز ترامپ علیه کره شمالی، بی‌مسئولیتی وی در این بحران را حیرات آور خوانده و گفت رئیس جمهور آمریکا نظم قوانین بین المللی را زیر سوال قرار می‌دهد.

به گزارش انتخاب، "زیگمار گابریل"، وزیر امور خارجه آلمان در گفتگو با پایگاه خبری  RND  آلمان با توجه به بحران کره شمالی از آمریکا و کره جنوبی درخواست کرد که در برگزاری مانور نظامی مشترک خود در آینده احتیاط بیشتری کنند.

وی گفت: این مانور می تواند منجر به این شود که کره شمالی از این فرصت برای تحریکات جدید استقاده کند و از جمله موشک میانبرد خود را به گوام آمریکا شلیک کند. این وضعیت به سرعت می تواند به چرخه خشونت جدید منجر شود.

وی همچنین تاکید کرد که به موازات طراحی این مانور نظامی محجوب چین و روسیه باید فشارها بر کره شمالی را افزایش دهند.

گابریل همچنین بحران کره شمالی را نه تنها خطری برای جنوب شرقی آسیا بلکه برای تمام دنیا و اروپا دانست.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین تاکید کرد که اول از همه، دیکتاتور کره شمالی مسئول این تشدید بحران است، اما واکنش غلط آمریکا از باشگاه گلف خود این تنش و دوزخ را تشدید می کند.

گابریل این انتقاد را به ترامپ وارد کرد که در تعطیلات به سر می برد و از آنجا تنها درباره آتش خشم و دوزخ آمریکا علیه کره شمالی سخن می گوید.  وی گفت: من آشکارا اعتراف می کنم که این بی مسئولیتی ترامپ حیرت آور است. با ترامپ نظم قوانین بین المللی در معرض خطر قرار خواهد گرفت و در این شکاف ایجاد شده ما همواره شاهد حضور دیکتاتورهای بیشتری خواهیم بود.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان