کد خبر: ۳۷۶۷۲۳
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۲۰ - ۱۹ آبان ۱۳۹۶

ترافیک فوق‌سنگین در ورودی شهر تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران گفت: بی‌توجهی به مدیریت زمان سفر توسط مسافران، سبب به وجود آمدن ترافیک فوق‌سنگین در ورودی شهر تهران شده است.

سیاوش محبی دقایقی پیش در گفت‌وگو با فارس در خصوص اوضاع ترافیکی محورهای هراز، فیروزکوه و امام رضا(ع) اظهار داشت: هم‌اکنون ترافیک در محور هراز از شمال به جنوب سنگین و از جنوب به شمال این محور نیمه‌سنگین در جریان است.

وی گفت: تردد انواع وسایل نقلیه در محور فیروزکوه از شمال کشور به سمت تهران سنگین و از تهران به سمت فیروزکوه و شمال کشور نیمه‌سنگین است.

فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران با بیان اینکه آمدوشد انواع وسایل نقلیه در محور امام رضا(ع) نیز سنگین در جریان است، افزود: ترافیک فوق سنگین در شهرهای عبوری دو محور فیروزکوه و هراز مانند بومهن، آزادراه تهران- پردیس، رودهن- فیروزکوه، گردنه گدوک و جاجرود به دلیل ورود یک‌باره حجم بالای خودروها به سمت تهران وجود دارد.

وی ادامه داد: متأسفانه مسافران اصول مدیریت زمان سفر را رعایت نکرده و همگی در ساعات پایانی تعطیلات دو روزه، اقدام به بازگشت از سفر کرده‌اند که همین اقدام باعث ترافیک فوق‌سنگین در نقاط مختلف این جاده‌ها شده است.

محبی اضافه کرد: در حال حاضر، اوج ترافیک را در ورودی شهر تهران شاهد هستیم که با حضور ۱۰۰ درصدی مأموران راهور در طول مسیر در صورت بروز گره ترافیکی بلافاصله اقدام به بازگشایی مسیر خواهند کرد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه حادثه خاصی در محورها رخ نداده است، اظهار کرد: توصیه می‌شود رانندگان پس از هر دو ساعت رانندگی در محل‌های مجاز و استراحتگاه‌های بین‌راهی ۱۵ دقیقه توقف کرده و اقدام استراحت کنند و سپس ادامه مسیر دهند؛ زیرا بیشترین عوامل تصادفات، خستگی و خواب‌آلودگی است.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران تصریح کرد: از ساعت ۱۵ امروز محور هراز از منطقه آب‌اسک تا شهر رودهن به‌صورت یک‌طرفه درآمده و به دلیل اینکه تونل امامزاده هاشم(ع) تا یک ماه آینده در دست تعمیر است، رانندگان برای عبور از این محور باید از امامزاده هاشم (ع) عبور کنند.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا ساعات آینده از بار سنگین ترافیک شمال به جنوب در محورهای هراز و فیروزکوه کاسته شود.

محبی افزود: به دلیل اینکه زمان بازگشت دور دوم مسافرت زائران اربعین حسینی(ع)‌ فرارسیده است، پیش‌بینی می‌شود بار ترافیکی جنوب به شمال این دو محور سنگین خواهد شد.

نظرات بینندگان