کد خبر: ۳۷۶۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۰ - ۲۱ آبان ۱۳۹۶

خارج کردن یک کیلو چوب و پلاستیک از شکم نوجوان هندی

جراحان هندی یک توده یک کیلوگرمیِ چوب و پلاستیک را از شکم یک پسر ۱۶ ساله خارج کردند که باعث بروز درد شدید و دائمی در این بیمار شده بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

جراحان هندی یک توده یک کیلوگرمیِ چوب و پلاستیک را از شکم یک پسر ۱۶ ساله خارج کردند که باعث بروز درد شدید و دائمی در این بیمار شده بود.

به گزارش ایسنا، رسانه‌های محلی می‌گویند که این پسر نوجوان به نوعی اعتیاد به جویدن دانه‌های پلاستیکی و تکه‌های چوب مبتلا است.

پزشکان پس از آن که برای پیدا کردن علت درد، دوربین اندوسکوپی را وارد معده "آرجون" کردند متوجه نوعی وسواس عجیب در او شدند.

پزشکان دریافتند این نوجوان به بیماری "پیکا" (Pica) مبتلا است. پیکا نوعی اختلال در خوردن است که معمولا مبتلایان به آن به خوردن شن و ماسه، سنگ، رنگ و حتی گرد و خاک تمایل دارند.

جراحان در شمال غرب دهلی‌نو دو عمل جراحی روی آرجون انجام داده و تاکنون توانسته‌اند ۳۰۰ گرم از این توده را از شکم او خارج کنند. اما برای خارج کردن باقی این مواد انجام دست‌کم سه جراحی دیگر لازم است.

پدر آرجون می‌گوید: به محض اینکه متوجه شدیم پسرمان مشغول خوردن لاستیک است او را از این کار منع کردیم اما آرجون زمانی که مراقبش نبودیم به این کار ادامه می‌داد و با گذشت زمان او به این رژیم غیرعادی وابسته شد.

به گزارش دیلی میل، به رغم مصرف این مواد غیرخوراکی، آرجون هیچ وقت از بروز مشکل و ناراحتی گلایه نکرده بود اما یک سال و نیم پیش برای اولین بار در ناحیه شکم خود احساس درد کرد و این درد به مرور زمان تشدید شد. او به تدریج دچار مشکل تنفسی شد و دست از خوردن کشید و پس از اینکه ظرف هفت روز ۱۵ کیلوگرم از وزنشان را از دست داد در بیمارستان بستری شد. بعد از اندوسکوپی معلوم شد که توده پلاستیکی به گونه‌ای مسیر روده کوچک را مسدود کرده که حتی یک قطره آب هم از دستگاه گوارش او عبور نمی‌کند. در مجموع پزشکان یک توده سیاه جامد به وزن یک کیلوگرم را داخل معده و روده آرجون مشاهده کردند.

نظرات بینندگان