کد خبر: ۳۷۷۷۳۴
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۳ - ۲۴ آبان ۱۳۹۶

ناتوانی طلای جهانی برای شکستن قیمت بالاتر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی که سرمایه‌گذاران منتظر انتشار آمار اقتصادی کلیدی برای ارزیابی دورنمای سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا بودند، رشد قیمت روز گذشته خود را حفظ کرد.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۲۸۱.۷۳ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته به سطح ۱۲۷۰.۵۶ دلار نزول کرده بود که پایین‌ترین حد در بیش از یک هفته گذشته بود اما تا پایان معاملات حدود ۰.۲ درصد افزایش یافت.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۱ درصد کاهش داشت و در ۱۲۸۱.۸۰ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه برای دومین روز متوالی افزایش داشت و با چهار دلار یا ۰.۳ درصد رشد، در ۱۲۸۲.۹۰ دلار بسته شد.

به گفته دنیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی ANZ، در شرایطی که معامله‌گران منتظر دریافت سیگنال‌های بیشتری درباره دورنمای تحکیم سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا هستند، طلا در بازه محدودی معامله می‌شود. آمار تورم مصرفی، یکی از مهم‌ترین داده‌های اقتصادی است که ممکن است تا زمان نشست بعدی بانک مرکزی آمریکا بر نظرات تاثیر بگذارد. بازار منتظر رشد تورم است، اما در حال حاضر رویکرد محتاطانه‌ای در پیش گرفته است.

به گفته جیمز بولارد، رییس بانک فدرال سنت لوییس، بانک مرکزی آمریکا تا زمانی که نرخ رشد تورم صعودی نشود باید نرخ بهره مبنای خود را در سطح کنونی نگه دارد، با این‌همه رافائل بوستیک که یکی از جدیدترین سیاست‌گذاران این بانک است، اعلام کرد که از افزایش نرخ‌های بهره در دسامبر حمایت می‌کند و تنها در صورتی که ضعف بیشتر تورم و رشد اقتصادی را مشاهده کند برای متوقف کردن روند تحکیم تدریجی سیاست پولی متقاعد خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، نرخ‌های بهره بالاتر از ارزش دلار پشتیبانی کرده و بازده اوراق قرضه را بالا می‌برد. در نتیجه به جذابیت سرمایه‌ گذاری در طلا که سوددهی ندارد، لطمه می‌زند.

شاخص دلار آمریکا که این ارز را در برابر سبدی از شش ارز رقیب دنبال می‌کند روز چهارشنبه ثابت بود و در ۹۳.۸۲ واحد ایستاد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد رشد کرد و به ۱۷.۰۴۵ دلار رسید و هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۳ درصد رشد کرد و ۹۲۸ دلار معامله شد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، ۹۸۷.۷۵ دلار بود.

نظرات بینندگان