کد خبر: ۳۷۷۸۳۱
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۲۰ - ۲۴ آبان ۱۳۹۶

مجمع تشخیص مصلحت پس از فوت آیت الله هاشمی چه جایگاهی دارد؟/ یاسر هاشمی: اگر پدرم زنده بود...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

مجمع تشخیص مصلحت پس از فوت آیت الله هاشمی چه جایگاهی دارد؟/ یاسر هاشمی: اگر پدرم زنده بود...

فرزند مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: در حوزه سیاست داخلی، آیت الله هاشمی محور تعادل بود و سعی می کرد بین جناح های سیاسی تعادل ایجاد کند.

یاسر هاشمی افزود: امیدواریم روشی که وی به عنوان عقلانیت و اعتدال در تصمیم گیرها داشت به عنوان تفکر او ادامه یابد.

وی اظهار داشت: روز به روز نبود ایشان را بیشتر احساس می کنیم، بخشی از این موضوع مربوط به شخص من است. بخشی نیز مربوط به حضور وی برای جامعه و اتفاقاتی است که در آینده برای کشور رقم می خورد و نگرانی هایی که نسبت به برخی مسایل، تصمیمات و اتفاقات مشاهده می شود.

فرزند آیت الله هاشمی اضافه کرد: فکر می کنم شاید اگر ایشان حضور داشت، در حل برخی مسایل موثر بود و کمک می کرد. تاریخ نیز نشان می دهد که در اغلب بحران ها و اتفاقات خاص، حضور آیت الله هاشمی برای حل این مسایل موثر بود.
وی در ارزیابی مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز گفت: جلسات مجمع تشخیص با حضور رئیس جدید به تازگی شکل گرفته و در این مدت هم یکی دو جلسه بیشتر برگزار نکرده، به همین دلیل قضاوت در این خصوص زود است.

http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1395/10/27/220602_680.jpg

یاسر هاشمی افزود: باید صبر کنیم ببینیم آیت الله هاشمی شاهرودی و صحن مجمع، سیاست های اصلی نظام را که وظیفه اصلی مجمع تشخیص مصلحت است و کارهایی که در مجمع در زمان حیات آیت الله هاشمی پیگیری شده، را چگونه دنبال و پیگیری می کنند و آیا مجمع دوباره می تواند تاثیر خود را همچون گذشته بر بدنه اجرایی، سیاسی و تصمیم گیری کشور داشته باشد یا خیر، قضاوت هنوز زود است.

وی در مورد نگرانی هایی که پیش از این یاد کرده بود، توضیح داد: امروز در حوزه سیاست خارجی و اتفاقات مرتبط با این حوزه، تحولات سریعی رخ می دهد. دولت هم که پشتوانه محکمی را (آیت الله هاشمی) از دست داده است.

وی در پاسخ به پرسشی در باره نقش نمایشگاه رسانه های دیجیتال در آگاهی مردم گفت: به صحبت آقای هاشمی اشاره می کنم، او در اواخر عمر خوشحال بود که مردم آگاه شدند و بخشی از این آگاهی را به دلیل قرن انفجار اطلاعات می دانست و حتی در برابر واژه امنیت ملی، توجه دولتمردان دنیا را به بحث اطلاعات، فضای مجازی و آگاهی بیش از حد مردم نسبت به مسایل اطراف خود جلب می کرد و خوشحال بود که تقریبا دیگر هیچکس نمی تواند مانع آگاهی مردم شود چرا که مردم از خواسته های خود آگاه هستند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان