arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۷۷۹۷۹
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۷ - ۲۵ آبان ۱۳۹۶

سردار سلامی: سپاه پاسداران تا آخر در کنار مردم زلزله زده خواهد ایستاد

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بازسازی ۱۹۰۰ روستای زلزله‌زده توسط سپاه پس از فراهم شدن شرایط خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بازسازی ۱۹۰۰ روستای زلزله‌زده توسط سپاه پس از فراهم شدن شرایط خبر داد.

به گزارش انتخاب، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اکثر نیازهای مردم مناطق زلزله‌زده مثل چادر، پتو و سایر اقلام تأمین شده ولی شاید به‌دلیل توزیع نامناسب هنوز برخی افراد از این امکانات برخوردار نشده باشند.

سردار سلامی: سپاه پاسداران تا آخر در کنار مردم زلزله زده خواهد ایستاد

وی افزود: بعد از پیام رهبر انقلاب، موج کمک‌های مردمی به‌سوی مناطق زلزله‌زده به‌راه افتاده است و در دو روز اخیر شکل عجیبی به خود گرفته است.

سردار سلامی با بیان اینکه ابعاد این فاجعه بسیار عظیم است تصریح کرد: حدود ۱۹۰۰ روستا تحت تاثیر زلزله بوده اند که وظیفه امدادرسانی و بازسازی آنها به‌عهده سپاه است. سپاه از همان ساعات اولیه وقوع زلزله وارد عمل شد و فرمانده نیروی زمینی سپاه به‌ همراه فرمانده قرارگاه نجف اشرف سپاه از همان ساعات اولیه پیگیر کار امدادرسانی در این مناطق بودند.

جانشن فرمانده کل سپاه ادامه داد: هم‌اکنون بیش از ۱۰۰۰ دستگاه ماشین‌آلات مهندسی از قرارگاه خاتم الانبیا و ۴ یگان مهندسی نیروی زمینی سپاه در حال آواربرداری و بازسازی مناطق زلزله‌زده هستند.

وی افزود: همچنین سپاه با برپایی ۶ بیمارستان سیار صحرایی در اقصی نقاط مناطق زلزله‌زده مشغول ارائه خدمات درمانی به زلزله‌زدگان است و تاکنون چندین عمل جراحی در این بیمارستان‌ها انجام شده است.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: نیروی هوافضای سپاه نیز در امر انتقال مجروحان نقش اساسی ایفا کرده است و بالگردهای سپاه نیز کنار بالگردهای ارتش و هلال احمر مشغول امدادرسانی به زلزله‌زدگان هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: هم‌اکنون ۳۲ سپاه استانی ما در حال جمع‌آوری کمک‌های مردمی هستند و در موضوع اسکان اضطراری، با توجه به سردی هوا نیاز مبرمی به پتو و وسایل گرمایشی و همچنین حمام و سرویس بهداشتی سیار وجود دارد.

وی در پایان تاکید کرد: ما به مردم ایران و زلزله زدگان اطمینان می‌دهیم که سپاه در مواقع سخت و لحظات بحران حضور داشته و تا زمان تأمین کامل نیازهای مردم کنار آن‌ها هستیم و تا مردم در خانه‌های امن قرار گیرند و به وضعیت با ثبات برسند با آنها خواهیم ماند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان