arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۷۸۰۴۸
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۰ - ۲۶ آبان ۱۳۹۶

کواکبیان: موضع انگلیس درباره برجام حتی از فرانسه هم بهتر بود / سفر جانسون به تهران مثبت است

رییس گروه دوستی-پارلمانی ایران و انگلیس، سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: ما از همه امضا کنندگان برجام می خواهیم که به تعهدشان پایبند باشند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس گروه دوستی-پارلمانی ایران و انگلیس، سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: ما از همه امضا کنندگان برجام می خواهیم که به تعهدشان پایبند باشند.

مصطفی کواکبیان در گفت و گو با ایرنا سفر بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس به ایران را که به زودی انجام می شود را مثبت ارزیابی کرد و گفت: انگلیسی ها در موضوع برجام حتی موضعشان از فرانسوی ها هم بهتر بود.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: انگلیسی ها می دانند اگر برجام بر باد رود، جایگاه کشورهای مذاکره کننده در برجام زیرسوال می رود
وی افزود: این کشورها برای حفظ اعتبار خودشان باید به تعهدی که امضا کردند پایبند باشند.
نماینده مردم تهران در مجلس إظهار داشت: ما همواره إعلام کردیم که به تعهدات پایبند هستیم ولی اگر آنان بخواهند برجام را پاره کنند ما آن را ریز ریز می کنیم ولی اگر به تعهداتشان متعهد باشند ما هم پایبند می مانیم.
وی تصریح کرد: اگر آنان فکر می کنند ما نمی توانیم به جایگاه اول باز گردیم اشتباه می کنند؛ همان طور که رییس سازمان انرژی اتمی بیان کرده ما به سرعت می توانیم به جایگاه اولمان باز گردیم و حتی کارهایی می کنیم که همه حیرت کنند.
وی ضمن مثبت ارزیابی کردن سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران گفت: ما اخیرا ملاقاتی با رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس داشتیم و از آنان نیر برای حضور در ایران دعوت کردیم.
به گزارش ایرنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری روز گذشته خود اعلام کرد: سفر بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس به تهران در دستور کار دو کشور قرار دارد و در حال تنظیم این سفر هستیم.

برچسب ها: انگلیس ، کواکبیان
نظرات بینندگان