arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۷۸۰۷۸
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۱ - ۲۶ آبان ۱۳۹۶

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران: هر روز کشفیات جدیدی از بدهی‌های شهرداری داریم

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از لزوم جذب سرمایه‌گذار خارجی برای پیشبرد پروژه‌های تهران خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران: هر روز کشفیات جدیدی از بدهی‌های شهرداری داریم

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از لزوم جذب سرمایه‌گذار خارجی برای پیشبرد پروژه‌های تهران خبر داد.

مجید فراهانی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه روز گذشته از منطقه ۹ بازدید داشتم، گفت: در آستانه فصل بودجه ریزی قرار داریم و از این رو در نظر داریم که مشکلات هر منطقه را از نزدیک بررسی کنیم تا در بودجه سال ۹۷ حل این مشکلات در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سیاست اصلی ما این است که شهرداری درآمدها و هزینه‌ها را مدیریت کند گفت: شهرداری تهران ۳۰ هزار میلیارد تومان از دوره قبل بدهی دارد و این در حالی است که هر روز هم کشفیات جدیدی از بدهی‌های شهرداری داریم.

وی با تاکید بر کمبود بودجه شهرداری تهران گفت: برای توسعه امور با توجه به این کمبود بودجه نیاز به کارآفرینی وجود دارد که از طریق جذب سرمایه‌گذارهای داخلی و خارجی باید این مشکل مرتفع شود.

وی به دیدار اعضای شورای شهر با سفیر سنگاپور اشاره کرد و گفت: سنگاپور برای ساخت مترو هزینه‌ای نکرده بلکه سرمایه‌گذاران خارجی مترو را ساخته و سنگاپور نیز از این مساله سود زیادی به دست آورده است و این در حالی است که ۴۰ درصد اعتبار شهرداری تهران صرف حمل و نقل می‌شود که می‌توان از راه جذب سرمایه‌گذاری خارجی میزان زیادی از این هزینه‌ها را جبران کرد.

فراهانی افزود: درگذشته تنها دو پروژه هایپراستار اتوبان ستاری و مال اکباتان از طریق سرمایه‌گذاری خارجی انجام شده که با توجه به اصول ساخت و سازهای تهران می‌توانیم در حوزه‌های دیگر نسبت به جذب سرمایه‌گذار خارجی اقدام کنیم.

وی با اشاره به بازدید خود از منطقه ۹ تهران، گفت: منطقه ۹ به دلیل اینکه در مسیر غربی ورود به تهران قرار دارد، اهمیت بسیاری دارد و این در حالیست که این منطقه با جمعیتی بالغ بر ۱۸۰ هزار نفر، دو درصد جمعیت تهران را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه منطقه ۹ به منطقه‌ای مسافرخیز تبدیل شده گفت: همچنین این منطقه حدود سه درصد مساحت شهر تهران را دربرمی‌گیرد که متاسفانه در بحث مقاوم بودن واحدهای مسکونی و بافت فرسوده مورد غفلت قرار گرفته به گونه‌ای که ساختمان‌های این منطقه از نظر مقاوم بودن رتبه ۲۱ از میان ۲۲ منطقه را دارا است.

فراهانی با بیان اینکه منطقه ۹ از حیث دسترسی شهروندان به پارک‌ها رتبه ۱۹ و از نظر سرانه فضای سبز رتبه ۱۷ را داراست گفت: این در حالی است که منطقه ۹ از نظر مهاجرپذیر بودن رتبه سوم شهر تهران را دارد و آسیب‌های ناشی از پایانه غرب بر روی این منطقه تاثیر گذاشته است

منطقه ۹ شهرداری در غرب شهر تهران قرار دارد و از مهمترین اماکن این منطقه می‌توان به فرودگاه مهرآباد، پادگان جی، پارک المهدی اشاره کرد.

اخبار مربوط به شهرداری‌ها و شوراهای شهر را از «سرویس شهری انتخاب» دنبال نمایید

        

نظرات بینندگان