arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۷۸۱۷۵
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۸ - ۲۶ آبان ۱۳۹۶

سعد حریری: هر آنچه درباره من گفته شده شایعه است!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نخست وزیر مستعفی لبنان که در عربستان تحت فشار شدید به سر می برد اعلام کرد که هر آنچه درباره وی مخابره می شود، شایعه است.

به گزارش انتخاب به نقل از المیادین، سعد حریری در توییتی نوشت: اقامت من در عربستان به منظور انجام رایزنی درباره آینده لبنان و روابط آن با کشورهای عربی است و هر روایتی که از اقامت من و ترک من از عربستان و وضعیت خانواده من مخابره شده است شایعه محض است!

از سوی دیگر برخی منابع به المیادین اعلام کردند که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در ساعت ۱۲ ظهر فردا(به وقت محلی) با حریری دیدار می کند و خانواده حریری ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه ظهر به وقت محلی به ناهار با ماکرون در الیزه ملحق خواهند شد.

شایان ذکر است العرب پست در مطلبی اعلام کرده بود: حالت آشفته حریری هنگام گفتگوی مستقیم تلویزیونی تنها به خاطر اجبار وی برای اتخاذ موضع سیاسی مخالف میلش نبود، بلکه دلایل دیگری دارد. حریری از مجبور شدن به استعفا غافلگیر شده و هنگامی که تلاش کرد با آن مخالفت کند یا درخواست استعفا در لبنان چند روز پس از سفر کند سپس به عربستان بازگردد با این خواسته اش مخالفت شد و مجبور به حرکت طبق آنچه سعودی ها برایش کارگردانی کرده بودند، شد.

العرب پست فاش کرد: هنگامی که بیانیه استعفا را قرائت کرد و به ساختمان نزدیک به هتل ریتز کارلتون که تعدادی از شاهزادگان و وزیران سعودی در آن بازداشت بودند برده شد سعد حریری در معرض توهین لفظی قرار گرفت و هنگامی که به این رفتار اعتراض کرد در معرض ضرب و شتم نیروهای امنیتی سعودی قرار گرفت و پس از آن تعدادی از همراهانش به منزل برده شدند و تحت حبس خانگی قرار گرفتند. در روز ششم ماه جاری ریم دختر ولید بن طلال بازداشت شد تا به پدرش که درباره همه اموالش و راههای رسیدن به آن سرسختی نشان می داد، فشار وارد شود و در این هنگام دولت لبنان و خانواده حریری در بیروت و جریان المستقبل به دنبال کسب اطلاعی از سرنوشت حریری بودند و هنگامی که بهاء برادر سعد از خانواده اش می خواست که به ریاض بروند و بیعت کنند فصل دیگری از فشار بر سعد شروع شد.

این رسانه نوشت: در شرایطی که منابع خبری از اقدام ولید بن طلال برای خودکشی با بریدن دستش و انتقالش به بیمارستان خبر دادند، افراد سرویس اطلاعاتی سعودی حریری را به تجاوز به دخترش در صورتی که مطابق خواسته ریاض حرکت نکند تهدید کردند. این هر چند در حد تهدید باقی ماند اما به شکل زیادی در روحیه سعد تاثیر گذاشت.

نظرات بینندگان